Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4


Nashi

Recommended Posts

Niektórzy hodowcy wierzą, że najlepiej jest zostawić lampę włączoną 24 godziny na dobę. Rośliny są w stanie skutecznie przetworzyć tylko 16-18 godzin światła dziennie. Potem osiągnięty zostaje punkt zmniejszonych powrotów i elektryczność jest marnowana.

Zakładając ten temat chciałem otworzyć oczy osobom, które świecą roślinom 24/0 albo 20/4. 24/0 jest najgorsze, bo przy takim oświetleniu roślina nie ma ani minuty nocy, a z tego co wiem, to konopie nie rosną na kole podbiegunowym, gdzie przez pół roku nie zachodzi słońce, a poza tym powinny mieć noc na odpoczynek, kiedy zachodzą reakcje chemiczne niezachodzące w dzień. Z wyżej wyróżnionego cytatu wynika, że cykl 20/4 jest także bezsensowny.

WSZELKA WIEDZA O MARY JANE, ROZDZIAŁ DRUGI, ŚWIATŁO, LAMPY I ELEKTRYCZNOŚĆ, S. 42, 45

 

035o.jpg

 

 

037d.jpg

 

Myślę, że wielu ogrodników wyciągnie z tego wnioski i z ciekawości przeczyta nawet cały dział drugi tego zacnego vademecum o konopiach.

nie dość że marnuję się prąd, zużywa żarówkę to jeszcze szkodzi się roślinie.

wyłącznik czasowy można kupić w każdym sklepie elektrycznym jest to koszt ok 20zł

a ustawienie go jest naprawdę proste :razz:

Pozdro :blant:

 

post-27223-0-49664600-1384261000_thumb.j

post-27223-0-49650300-1384261001_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Że fotoperiod 24/0 jest bezsensem to wiedziałem, ale myślałem, że fp 20/4 nie jest zły. Do tej pory nie jestem jakoś przekonany co do informacji z tej księgi, chociaż nie wiem czemu, więc nadal będę oświetlać 20/4 chyba, o ile ktoś mi nie rozjaśni w 100% umysłu :P Byłbym bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Świecąc 20/4 w porównaniu do 18/6 dostajemy dodatkowe 3% wzrostu więc teoretycznie nie jest to bez sensu. Dodatkowo ktoś pisał o przestojach że sie sprzet zużywa... Totalna bzdura, najgorsze dla świetlówki są częste włączania i wyłączania jeśli chodzi non stop to pochodzii łącznego czasu najdłużej... Pozatym niektórzy nie chcą sie babrac, nie maja timera a wygoda że można o każdej porze zajrzec do krzakw i nie pohermić jest też kusząca. Dla automatów nie ma lepszego rozwiązania niż 24/0 moim skromnym zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

ja mysle ze 18/6 to jest to, potem 12/12 i roslinki maja to co na dworze nawet lepiej w przypadku hps

24/0 to jak roslina ledwo wystaje z ziemi mozna switlówkami je oswiecac gdy bedzie miala z 20 cm wysokosci ladie sie rozrastala przłaczyc 12/12 ale juz hpsem oswietlac

takie moje teorie

swiecac od poczatku hpesem 24/0 to nie jest dobry pomysl

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja obecnie stosuje 18/6 bo powiedzmy ze musze.. Ale zdaje mi sie, ze LR2 (i inne automaty) to odmiana genetycznie stworzona do warunkow 24/0. Tych 4h i tak nie wykorzystuje wiec mozna dac 20/4 bo rosliny musza miec min 4h nocy. Ale ona chyba jest stworzona do karlowatosci i szybkiego nabierania masy a wiec potrzeba jej duzo swiatla. A co do LR2 to po tym co mnie przeszla to moge stwierdzic, ze to jest Rambo;P No ale w nagrode teraz maja zajebiste warunki :D

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+