Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Mj a pamięc


Nonex

Recommended Posts

Witam wszystkich, po beztroskim długo letnim paleniu trawki nazbiera się z 4 lata regularnego palenia widzę naprawdę mocno że mam kłopoty z pamięcią. Za rok pisze maturę i obawiam się tego co się ze mną stanie skoro w tej chwili NIE JESTEM w stanie zapamiętać nowych informacji tekstów bądź liczb lub przychodzi mi to z trudnością i po długim czasie "uczenia sie"

nie wspominając o pamięci krótko trwalej.

Np. wychodzę rano z domu i nie wiem czy zamknąłem drzwi na klucz czy wyłączyłem gaz i wodę ... sprawdzam kilka razy wychodzę i znowu to samo... po prostu nie pamiętam lub nie jestem pewien... Nauka w szkole to tragedia ledwo zdaje z klasy do klasy a na sprawdzianach ściągam ile się da bo po prostu nie umiem zapamiętać lekcji i materiału jaki jest wymagany.

Zdaje sobie sprawę ze mam poważny problem bo jak zdać w takim stanie maturę i nie skazać się na kopanie dołów lub bezrobocie i życie wręcz beznadziejne nie tylko ja w końcu mam ten problem i wielu rozwiązania odnajduje poprzez sprzedawania tego całego towaru na ulicach często to ich zarobek a potem dochodzą inne przestępstwa i wiezienie i tak w kółko.

Logiczne jest ze nie chce iść w kierunku jacy zrobili moli koledzy wiec proszę użytkowników tego forum o porady i pomoc a także informacje na ten temat.

Czy zmiany w pamięci i ogólnie w mózgu są odwracalne i po jakim czasie?

Co zrobić by pomoc swojej pamięci "wrócić" do normalnego stanu?

Jakie ewentualnie środki mogą mi w tym pomoc słyszałem ze jakieś leki,rozpuszczalne napoje itd.? Doradźcie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prawda jest taka ze autor zrobil glupote moim zdaniem.... Jezeli sie pali w tak mlodym wieku to oczywiscie skutki sa malo przyjemne i po stokroc bardziej widoczne niz u osoby doroslej ktorej organizm juz sie rozwinol, piszesz ze palisz 4 lata i za rok masz mature to wynika ze zaczoles palic w wieku 14lat....<bardzo madrze..> dlatego nie dziw sie ze masz problemy z pamiecia , koncentracja i pewnie wielona innymi sprawami, odstaw MJ , takie jest moje zdanie bynajmniej do zaliczenia matury albo nawet pozniej. W swoim gronie spostrzeglem mase takich przypadkow jak moi kumple zaczynali w wieku 14-15lat a ja zaczolem palic w wieku 19lat i nie odczuwam takich skutkow, jak zreszta inni rówiesnicy ktorzy zaczeli palic nieco pozniej. Jezeli chesz do matury sie przygotowac dobrze <choc moim zdaniem nie trzeba , bo matura jest tak banalna ze kazdy bez nauki by ja zdal :D > to zaniechaj palenia MJ, papierosow. JAk wypluczesz organizm to na 3-4miesiace przed matura mozesz kupic sobie tablety typu BIlomag ktore wzacniaja koncentracje i poprawiaja pamiec.

P.s Co do tego zwiekszonego zainteresowania pewnymi sprawami to mam tak samo , Po mj moj mozg chlonie jak gabka , wszystkiego chialbym sprobowac zobaczyc i doznac, wydaje mi sie nawet po paleniu ze zakres wiedzy z wszystkich dyscyplin nie jest az tak duzy i bylbym sie w stanie nauczyc wszystkiego 8) Na trzezwo nie mam takich mysli.... :lol: Rowniez zauwazylem ze po ganji , wszystko jest logiczne ,nawet najtrudniejsze rownania matematyczne wydaja mi sie proste, krok po kroku rozwiazuje i wszystko wychodzi jak powinno :D

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

koles was prosil o ocene jego poczynan? nie, pewnie zdjae sobie sprawe z tego jakiego bagna sobie narobil, a wy go jeszcze bardziej dulujecie.

Oczywiscie pierwszym krokiem jest odstawienie Maryhuaininy

Witaminki+zdrowa zywnosc + mozesz dorzucic tabletki na koncetracje i poprawe pamieci

w razie totalnej klapy masz jeszcze kilka opcji ale mniej legalnych...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Brawo! W wieku 14 lat palić codziennie.. Gdzie tu rozum? Sam nie mam jeszcze 18 ale wiem ile mogę i kiedy przestać.. A po za tym palić codziennie to już jest nałóg (nie ma co się oszukiwać). Ja pale gdy mam nadmiar hajsu lub potrzebuje się odstresować/rozluźnić. Powiedz mi czy masz jakąś przyjemność z palenia jeśli palisz codziennie? Wątpie.. Ja pale może raz na tydzień i wtedy jest to dla mnie przyjemnością. Zioło to nie szlugi.. Cóż, człowiek uczy się na błędach, teraz pomyślisz zanim coś weźmiesz.

No ale teraz na temat:

Odstaw zioło, fajki i najlepiej też alkohol. Odżywiaj się zdrowo i przede wszystkim dużo sportu i witamin, żeby wypłukać THC z organizmu. Tak jak przedmówcy mówili dodatkowo jakieś herbatki i inne tego typu rzeczy na pamięć i koncentracje. Powodzenia i napisz czy się coś poprawiło za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki wszystkim :) nie którzy z was pomogli mi nie którzy nie ale ten temat przydał mi się i mam nadzieje pomoże innym którzy maja podobna sytuacje i będzie przestroga dla młodych palaczy zaczynających w moim wieku jak szybko można wykończyć organizm :) po zaliczonej maturze zapraszam na :bigblant: . pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sensimila jest jak bardzo dobre whiskey... 8) Trzeba, się nią rozkoszować, nie można tez czesto jej pić bo juz sie nie bedzie czuło tej samej przyjemnosci co za pierwszym razem, do tego dojdą skutki uboczne... Jak juz musisz palić to pal z gora 3-5 razy w miesiącu. Zobaczysz, że sprawi Ci to o wiele większa przyjemnosc niz codzienne palenie. Życzę zdrowia :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+