Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Szkodliwości palenia... ??


mr.stuff

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie, bo napewno są jakieś szkodliwości palenia marihuany, więc mam pytanie.

Jakie są szkodliwości palenia przez :

- 14-15 latka

- 17-18 latka

- 20-25 latka ?

Czy to jest jakaś różnica ? Jeśli tak, to proszę o wytłumaczenie

(Nie chodzi mi o problemy z policją etc, tylko zdrowotne szkodliwości.)

Czekam na odpowiedź

:happy:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wiadomo, że jest różnica. W wieku ok 15 to człowiek się jeszcze rozwija.. MJ może znacznie wpłynąć na psychikę tak młodego ludzia ;) Co innego ok 18 lat.. Jesteś już w miare dojrzały psychiczne , inaczej postrzegasz świat. Wiadomo, ile ludzi tyle charakterów, ale nie popieram palenia w wieku 15 lat.. Bless :ganja:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak wpłynie na psychikę takiego młodego nastolatka ?

co oznacza u Cb "dojrzały psychicznie" ?

(chodzi Ci o wiedze takiego dorosłego człowieka na temat mj ? skąd wiesz, może młodzi ludzie czytający różne artykuły więcej wiedzą i uważają niż bezmyślni dorośli (18-24 latkowie), którzy "próbują" po mj silniejszych narkotyków, młodzi nie są na tyle głupi żeby "bawić się w dorosłych" (zażywać twarde narkotyki)).

Więc ja nie widze nic złego w paleniu przez 15-latków marihuany.

Chyba, że ktos jest innego zdania niech napisze i uzasadni.

Nie chodzi mi o psychike, tylko o zdrowie, szkodliwosci zdrowotne, w tych przedziałach wiekowych które wyżej podałem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak wpłynie na psychikę takiego młodego nastolatka ?

Nie da się tego określić. Każdy człowiek jest inny. Może wogóle nie wpłynie? A może popalić rok i pojawi się chęć spróbowania czegoś mocniejszego? I skończy na waleniu po kablach.

co oznacza u Cb "dojrzały psychicznie" ?

To, że człowiek staje się odpowiedzialny za swoje życie i za to co z nim robi. A nie jednemu 15-latkowi jeszcze palma odbija.

Co do szkodliwośći zdrowotnych. Występują wogóle takie przy paleniu MJ? :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no tak, ale jak się zapali raz na miesiąc albo raz na tydzień lub dwa, to nic się nie dzieje, co innego jakby się paliło codziennie - czyż nie ? :razz:

Tak. Ja mimo, że nie mam 18 lat wiem ile moge, wiem kiedy moge i co najważniejsze - wiem kiedy przestać. Nie pale często bo jestem świadomy skutków częstego palenia i myśle, że jak będę dalej palił tyle co pale to nie musze się martwić o moje zdrowie teraz, jak i w przyszłości :happy:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Myślę - i wielu z was to napewno wie - że szkodliwość Ganji nie zależy od tego czy ktoś kumaty wie kiedy przestać i ile palić w tygodniu a któryś inny tego nie wie. Tutaj - tak jak niektórzy powyżej napisali - dużą rolę odgrywają przede wszystkim czynniki nie psychiczne, ale biologiczne. Okres dojrzewania człowieka przypada na wiek od ok. 15 lat do ok. 18 lat. Ale to nie znaczy że każdy tylko jak skończy 18-tke odrazu może zapalić. Ludzie są różni. U niektórych okres dojrzewania kończy się wcześniej, u niektórych dużo, dużo później, nawet w wieku 20 lat.

Dużo też zależy ile palisz (częstotliwość, siła natężenia xD ). Jeśli za często i za dużo - wiadomo że będą problemy. tyle

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie jestem naukowcem ale jak się pali dziennie 6 skrętów z czegokolwiek to potem będzie miało się problemy, bo toksyny (chyba) rozchodzą się po całym organiźmie, mózgu też.

Więc jeżeli mam 15 lat :oops: i pale około raz na tydzień, to czy mogę się obawiać o jakiekolwiek problemy zdrowotne, tak fizyczne, jak i psychiczne ;) ?

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie jestem naukowcem ale jak się pali dziennie 6 skrętów z czegokolwiek to potem będzie miało się problemy, bo toksyny (chyba) rozchodzą się po całym organiźmie, mózgu też.

Więc jeżeli mam 15 lat :oops: i pale około raz na tydzień, to czy mogę się obawiać o jakiekolwiek problemy zdrowotne, tak fizyczne, jak i psychiczne ;) ?

:peace:

troche tak, ale raczej Ci BARRDZO NIE ZASZKODZI :P (profilaktycznie)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+