Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
medyczna marihuana
hesi.nl grower.com.pl www.growbox.pl

alibaba8692

User
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. Czas mam, to nie zawody, chcę się wszystkiego po kolei nauczyć - nie od razu Rzym zbudowano. Zrobiłem taki box bo większość odmian osiąga z tego co widzę wysokość 140-160cm, a i na boki roślina potrafi się rozrosnąć, dlatego nie chciałem krępować jej rozwoju. Zamierzałem spróbować na pierwszy raz fazę weg 30 dni (słonko 18/6) i fazę flo 60 dni (słonko 12/12) sugerując się poradnikiem autorstwa jokera i vito. Z tego co widzę gigit masz namiot rozmiarów takich jak ja pierwotnie chciałem zbudować boxa (180x60x60) ale się okazało, że pomieszczenie miało za nisko sufit, i musiałem go skrócić do 160x60x60.
 2. Czyli co, można postawić w tym boxie na raz dwie roślinki przy lampie HPS 150W?
 3. Jakiego rodzaju zamknięty obieg powietrza masz na myśli? - Brak otworów wentylacyjnych w boxie oraz na dole wentylator, który wyrzuca powietrze do góry, a na górze wentylator który pcha powietrze w dół? - Na górze wentylator, który wyrzuca ciepłe powietrze, oraz kanał wentylacyjny w postaci rury która doprowadza to ciepłe powietrze na dół i jest ono zasysane przez dolny wentylator z powrotem do boxa? - Czy może jeszcze inne rozwiązanie?
 4. A jakiej temperatury mogę się spodziewać w tym boxie przy lampie HPS 150W? I czy wylot ciepłego powietrza z boxa nie podniesie troszkę temperatury otoczenia? Rozejrzę się najwyżej za jakimś grzejnikiem olejnym, chociaż znając życie dogrzanie pomieszczenia będzie kosztowało więcej prądu niż sama lampa.
 5. Witam. Skonstruowałem sobie boxa o wymiarach 60x60x160 z płyty OSB (box jest zamknięty - posiada drzwi z płyty OSB). Będę robił u dołu boxa dwa pasywne otwory wentylacyjne, oraz u góry dwa otwory z wentylatorami komputerowymi 120mm wyciągającymi powietrze. Na górze boxa lampa HPS magnetyczna 150W. Wnętrze boxa obite błyszczącym ekranem odbijającym światło i ciepło (taki sam ekran jak montuje się za kaloryferami na ścianie, dostępny w sklepach budowlanych). W boxie będzie siedziała jedna roślinka. I teraz pytanie do którego zmierzałem - lampa będzie pracować w cyklu 18/6 [18 godz. światła, 6 godz. ciemni]. Box znajduje się w pomieszczeniu, gdzie przez cały sezon zimowy nie ma ogrzewania i temperatura zasadniczo wynosi tyle co na zewnątrz albo niewiele więcej (np. 0 st. C lub nawet poniżej zera, pojemniki z wodą w zimie tam zamarzają). Rozumiem, że w momencie świecenia lampy w boxie zrobi się temperatura tropikalna, tak aby roślinka czuła się jak w domu [Indie], ale czy w czasie 6 godzin ciemni box nie wychłodzi się za bardzo i spadek temperatury nie zaszkodzi roślinie? Czy będzie konieczne zrobienie ogrzewania w tym pomieszczeniu i utrzymanie temperatury np. na poziomie 20 stopni? To pomieszczenie nie ma ogrzewania dlatego, że w okresie jesienno-zimowym nikt tutaj nigdy nie zagląda. Dlatego wybrałem tą lokalizację ze względu na brak żywej duszy aż do wiosny. Może sobie box huczeć, świecić i pachnieć nic nie szkodzi, nikt nie zwróci uwagi. Proszę o radę i pozdrawiam - Alibaba
 6. OK miałem fart i przypadkiem służbowo wylądowałem w mieście gdzie był growshop :D Problem rozwiązany...
 7. Witam. Czy w Castoramie lub innym powszechnie dostępnym sklepie można kupić lampę z odpowiednią barwą/jasnością światła, która by nadawała się do uprawy jednej rośliny w boxie 160x60x60? Można taką lampę z dostępnych powszechnie produktów zbudować samemu to znaczy np. kupić odpowiednią żarówkę, oprawę, odbłyśnik i zasilacz? Niestety najbliższy growshop jest 250km ode mnie, a wolałbym nie zamawiać tego przez internet. Pasowałby tu zestaw HPS 150W, ale czy jest to do kupienia gdziekolwiek poza growshopami? Proszę o doradzenie. Pozdrawiam, Alibaba
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+