Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

Gość masakrator

Jest to stary temat, zamknięty. 

 

 

Po wielu probach i rozkminkach nad ziarnem femi jestem w trakcie kolejnego malego experymentu,uzyskalem na meskiej roslinie zenskie kwiaty :D ,teraz jak bede mial mozliwosc musze znalezc 100% zenska rosline na niej wytworzyc meskie kwiaty,ktore beda zawieraly 100% zenski pylek xx,nastepnie zapylam tym pylkiem zenska rosline i powstaje ziarno femi,hehehe latwo sie tak pisze ale do wykonania trzeba troche wysilku,i nie wiem czy ogarne to wszystko,moze to potrwac kilka lat nawet heheh ale warto dla swojej satysfakcji :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość masakrator

Kwas giberelinowy

 

Kwas giberelinowy

 

Synonimy: giberelina A3, Acide gibberellique, Activol GA, Berelex, Brellin, Bekugib, GA3, Gibb-3-ene-1,10-dicarboxylic acid, 2,4a,7-trihydroxy-1-methyl-8-methylene-1,4a-lactone, (+)-Gibberellin A3, Gibberellin X, Gibrescol, Gib-Sol, Gib-Tabs, Grocel, Maxon (plant growth regulator), NCI-C55823, Pro-Gibb Plus, Ralex, Release LC, RyzUp, 2,4a,7-Trihydroxy-1-methyl-8-methylenegibb-3-ene-1,10-dicarboxylic acid 1,4a-lactone

 
Wzór chemiczny: C19H22O6
 
Nr CAS: 77-06-5
 
Masa cząsteczkowa: 346,37
 
Czystość: powyżej 94%
 
Właściwości:
 
Postać: drobne kryształy
Rozpuszczalność: dobrze rozp. w etanolu, słabo rozp. w wodzie
Opis: naturalny fitohormon stymulujący wzrost i wydłużanie komórek ,w szczególności wydłużanie pędów; ponadto stymuluje podziały mitotyczne komórek oraz powoduje wychodzenie nasion ze stanu uśpienia i przyspiesza kiełkowanie(zastosowanie w stratyfikacji). Stosowane stężenia to od 0,01 do 10 mg/dm3 (w zależności od gatunku rośliny i rodzaju tkanki). Używany także do stymulowania rozwoju kwiatów ozdobnych (gożdziki, rośliny cebulowe). Jednoskładnikowe , gotowe preparaty do stosowania w ogrodnictwie zawierają zwykle 10%, 80% lub 98% GA3 (kwasu giberelinowego).Stosowany w kosmetyce jako dodatek do kremów (wg informacji producenta emulsji Factor G stymuluje fibroblasty, przyspiesza procesy regeneracji komórkowej, zwiększa syntezę kolagenu i elastyny)

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Grześ no to bawimy się razem, tyl;ko, że ja jestem już w fazie testów pestek uzyskanych z zapylenia damki hermą. Hermę akurat miałem z pestki z palenia więc nie musiałem się spinac z jakimś kwasem 8)

Dałem mojemu kumplowi pestki california orange x herma sativa, zasadził dwie roślinki bo na tyle tylko miał miejsca w boxie, na razie jedna damka, druga sie jeszcze nie ujawniła.

Poza tym mam jeszcze pestki

Fruitbowl x white russian x durban x herma

california x herma

dutch dragon femi x herma

Jestem bardzo ciekawy jak to jest z tym zapylaniem hermą :] pozdrawiam rolników :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mooniek13 nie chce ciebie martwic ale jesli miales 100% herme to niestety pestecxzki rowniez beda tylko i wylacznie hermami :( juz to przerabialem aby znalesc 100% babke jest strasznie trudno na 1000 roslin ok 1-2 to wlasnie 100% kobita wiec jest strasznie trudno taka wyczaic potem trzeba jedynie doprowadzic aby na niej pojawilo sie kilka kwiatkow meskich :) niby proste ale nam tzn rolnikom w PL gdzie uprawa jest zabroniona oraz malym nakladom finansowym do tego mala ilosciom posadzenia na raz roslin moze to zajac lata gdyby to bylo takie proste wszyscy mieliby juz pestki femi ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość masakrator

franzPL, zgadzam sie z toba w 100% ,najtrudniejsza sprawa to znalezienie wlasnie 100% kobity,w tym wypadku moze dostane klonika od przyjaciela,ktory ma wieksze mozliwosci na posadzenie wiekszej ilosci roslin.

A powiedz czy rośliny mają tendencję do hermienia jeśli pochodza z pestek robionych z herma100% x damka?

tak.

mooniek13, sytuacja jest u Ciebie prawie takasama tylko o co chodzi,by uzyskac femi nasiona musisz posiadac taka rosline zenska ktorej zmiana fotoperiodu nic nie zmieni i na niej nie urosna kwiatki meskie bo to 100% zrnska roslina,potraktowanie takiej rosliny zenskiej roztworem kwasu doprowadzi do pojawienia sie na topach kilku-kilkudziesieciu kwiatkow meskich (ktorych pylek jest xx) to znaczy ze jakakolwiek zenska roslina zapylona tym pylkiem bedzie panna,a pylek z hermy jest xy wiec zawiera w sobie jak i meskie tak i zenskie osobniki.sory ale ciezko to tak wytlumaczyc :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Spoko Grzesie, już tłumaczyc nie musisz, mooniek wie o co biega :happy: Znam się trochę na prawach genetyki. Wyjasniłeś mi to bardzo dobrze.

No cóż nie pozostaje mi nic innego, jak kupic ten kwas i też się pobawic w to.

Ale to dopiero od następnego roku :)

A Tobie życze powodzenia w produkcji nasion female. Stary będziesz wielki!

W sumie ja też będe wielki jak mi Colombian red haze dojdzie na outcie, hehe. Grześ będziemy tu trzaśc, hehe. Dobra, bez lansu :] :zbakany:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+