Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Prośba o pomoc w wyborze boxa, oraz pytanie dotyczące równoległej uprawy normalnych roślin i automatu.


mariola

Recommended Posts

 Witajcie, jestem początkującą growerką. Wiem że pytania podstawowe na ogół wprowadzają bałagan, oraz nie są zbyt mile widziane - na wstępie zatem proszę o usunięcie tematu jeśli jest on niezgodny z regulaminem.

 Zorientowałam już się, że dobór filtra jest zależny od doboru wentylatora, wybór wentylatora jest zależny od mocy lampy, wybór lampy tyczy się powierzchni boxa - to wszystko jest dla mnie jasne i uwierzcie że nie jestem totalną ignorantką która nie kiwnęła palcem w celu szukania informacji i liczy że wszystko zostanie podane na tacy. 

 Proszę o radę przy wyborze grow boxa. Na początku planowałem budowę od podstaw ze względu ekonomicznych, ale narzędzia których nie posiadam również są kosztowne - koniec końców postanowiłam zakupić gotowy namiot uprawny. 

 Chciałabym móc uprawiać jednocześnie 2 normalne rośliny + 1 automat. (docelowo będą to 3 normalne rośliny, lecz na początku wstawię 2, oraz 1 automacik) - co myślicie o tym pomyśle? Czy automat ma prawo nie wypalić w związku z tym że lampa z czasem będzie wędrować coraz wyżej by nie przypalić normalnych roślin? Wydaje mi się że uda się to pogodzić ze względu na to że wybiorę automat który nie wymaga dużej ilości czasu - proszę o ocenę pomysłu, oraz radę jakich wymiarów powinien być grow box na moje potrzeby. 

 Życzę miłego wieczoru.

 Na koniec pragnę dodać że mieszkam w kraju w którym uprawa nie podlega karze więzienia, więc szkoda twojego czasu jeśli jesteś policjantem. 

 Niech cię szlag trafi za robienie problemów palaczom. 

Edytowane przez mariola
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wszystko zalezy ile mozesz poswiecic miejsca na namiot/box.

Ja uprawiam 3 w namiocie 50x50x100 i daje rade. Automaty mozna trzymac w 5 L doniczkach, do zwyklych sa zalecane 7 L i w gore. Ja na zwykle tez mam 5L ale nie polecam trzymac ich dluzej na wegu niz 30 dni.

O 9.05.2017 o 20:17, mariola napisał:

Czy automat ma prawo nie wypalić w związku z tym że lampa z czasem będzie wędrować coraz wyżej by nie przypalić normalnych roślin?

wystarczy ze bedziesz dawac mu cos pod doniczke jakas podnoszaca platforme, jak jej nie dasz to automat sie bardziej wyciagnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, joka.menas napisał:

 

wystarczy ze bedziesz dawac mu cos pod doniczke jakas podnoszaca platforme, jak jej nie dasz to automat sie bardziej wyciagnie.

haha, no tak xD Sorry, jestem blondynką. 

 

6 godzin temu, Toksyna napisał:

Witam?

Polecam obejrzeć fotorelacje SmakMaroka on miał dwa automaty i dwie sezonowe i wszystko szło bezproblemowo?

Już zerkam, dziękuję za info

Edit: Kilka dni temu sprawdzałam, super relacja.

 

A więc jaka powierzchnia boxa?

Nie chcę ograniczać roślin, zwykłym krzakom chcę zaserwować doniczki minimum 15 l, automatom 10 l - sensownie?

Przy okazji, czy stopniowe przesadzanie z małej donicy do większej ma sens, gdy mam możliwość prowadzenia uprawy bez stresu i mogę od razu wrzucić kiełek do dużej donicy? Medium jakie wybrałam to ziemia, wybiorę coś odpowiedniego w growshopie.

Edytowane przez mariola
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, mariola napisał:

zwykłym krzakom chcę zaserwować doniczki minimum 15 l, automatom 10 l - sensownie?

Z tego co czytalem to automatom wystarcza 5L, wieksze niepotrzebny bo tylko ziemie sie marnuje

 

Godzinę temu, mariola napisał:

czy stopniowe przesadzanie z małej donicy do większej ma sens,

Najpierw mala donica->do puszczeniepierwszych lisci-> pozniej docelowa (tyle wystarcza)

Mozna tez od razu docelowa, po jakims czasie ziemia opadnie i bedzie mozna podsypacziemia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hej, kolejna decyzja podjęta - chcę białe ściany w boxie. 

Wymiary jakie przewiduję na 3 duze rosliny to 60x60x(140-180), lub 80x80x(140-180).

Niestety ciężko mi znaleźć boxa o tych wymiarach z białą powierzchnią w środku - serio widzę same "silver".

Polecicie coś? Wymiarki mogą delikatnie odbiegać. Dobrze żeby boxik miał specjalne "uchwyty" na lampę - raczej będzie to HPS 250 W ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+