Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 108W | Auto Diesel


Recommended Posts

Yo. Dawno nie prowadziłem GL, a że ruszam z małym projektem..., postanowiłem, że tym razem znowu udokumentuje swoją przygodę. ;) Najprawdopodobniej będą to tylko dwie rośliny, bo na biedę może i 3 bym zmieścił, ale w sumie to wolę mieć dwie, żeby było miejsca dla nich, niż 3 i ściśniętę jak sardynki. Pierwszy raz wsadzam dwie różne odmiany. Jedną z nich to auto diesel, a druga to legendardny jack herer. - Wszystko od tego samego bredera (hemp brothers). Z tego co się zdążyłem zorientować to diesel podobno strasznie mocno pachnie i tutaj będzie trzeba w końcu zrobić jakiś porządny filtr. Nie wiem jak zapach jacka. - Jak macie info to dawać znać, żebym wiedział na co się nastawić. ;)

Nasiona: Auto diesel i jack herer
Oświetlenie: Gotowy panel led, realny pobór prądu to 108W
Fotoperiod: 18/6 - standardowo, chociaż rozważam opcję 20/4
Box: 0.24m2
Podłoże: czytaj niżej.
Donice: ok. 6-7L
Nawozy: Biotabs
Wentylacja: komputerowe wentyle

I teraz pytanie. Naświetlanie. Zawsze jechałem standradowo 18/6. Czy może być znacząca różnica przy 20/4?

I kwestia jeszcze mixu gleby. Ostatnio robiłem lightmixa+dolomit+biotabs+perlit - było całkiem fajnie, ale mam jeszcze założony temat i możliwe, że będzie teraz inny mix. ;)

Na razie bez foto, bo nasiona aktualnie biorą kąpiel. ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:elo: Diesel faktycznie ma intensywny zapach. Podobnie Jack, ale już nie aż tak bardzo jak Diesel. FP zostawiłbym na 18/6. Rośliny też potrzebują odpoczynku i 6 godzin to dla nich optymalny czas. Co do podłoża to ilu growerów tyle opinii. Jedni wolą ziemie inni coco, jedni perlit inni keramzyt. Osobiście uważam, że do biotabsów najlepsze podłoże to 50% ziemi light mix (biobizz) i 50% perlitu. Fajnie też idzie na 35% ziemi light mix, 35% coco i 30% perlit. Ale to jest moje zdanie. Kto inny będzie miał inne. Życzę powodzonka i z fartem do mety! :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

OK. A powiedz mi..., czy lepiej perlit czy ten wermikulit? Bo pamiętam, że ten ostatni perlit co miałem to to był taki jakby styropian i na powierzchni się zrobić jak popkorn w środku, ale nie pamiętam jak to były przy korzeniach. - Chyba, że są inne jakościowo perlity? ;>

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Słyszałem opinię o wermikulicie, że jest lepszy od perlitu, ale sam nie miałem z nim styczności, więc nie powiem. Perlit trochę przypomina kulki styropianu a po pierwszym podlaniu gdy ziemia "siada" perlit zostaje na powierzchni i wydaje się, ze jest go tak dużo. Jak dobrze zrobiłeś mieszankę to przy korzeniach na pewno też on jest. Co do jakości perlitu to wydaje mi się, że wszytko to jeden pies. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z tym perlitem na powierzchni to chodziło mi oto, że się "spopkornował" - pewnie od światła. I chodziło mi oto czy w korzeniach zachował swoją naturalną barwę (białą) i strukturę. ;) Już nie pamiętam jak to było, bo dawno wywawałem te ziemię. W każdym razie, jak dorwę wermikulit to wrzucę zamiast perlitu. I też w takich proprocjach - np. 50/50%?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+