Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Sposób na kleszcze. [Sprawdzone]


Viceroy_2014

Recommended Posts

Dziwnę że i tu go nie wstawiłem, ale wrzucam. Może chodź jedna osoba oprze się boreliozie... :) 

Pomyślałem że i wam się przyda więc i tu wklejam. 


Brak zimy dla nas to słabe święta bo bez śniegu no i taka zima że nie zima... Ale pewna grupa małych sku*wysynów dzięki słabej zimie dostała największy cud, cud narodzin. 


Kleszcze przenoszą wiele chorób np: borelioza i np odkleszczowe zapalenie mózgu. Są też mniej popularne choroby ale pozwolę sobie dać już link do wyszukiwarki icon_wink.gif. 

https://goo.gl/zhqzqf
Brak zimy przez kilka lat sprawił że duża część ich populacji przetrwała lekki chłodek i zaczęła się potężnie rozmnażać. Teraz jest 6x więcej zachorowań na boreliozą niż rok temu...


Wspaniałym środkiem na kleszcze jest permetryna. 
Ten środek chemiczny mieszamy z wodą. 10 ml permetryny na 0,5 l wody. Ja stosuję prywatnie 30 ml na litr.


Teraz jak stosować? 
Pierwsza szkoła mówi że wystarczy spryskać ubranie i poczekać aż wsiąknie a w tedy np jeszcze raz to powtórzyć.
Takie coś działa ponoć 24 godziny ale jednak lepiej nie ryzykować i się spryskać co 10 godzin.
Druga szkoła to po prostu namoczyć ubrania... 
Sam posiadam oddzielnie ubrania w teren więc po prostu namoczyłem je w tym środku i tyle. Bez prania odzieży wytrzymuje to koło 2 tygodni... 


Cena permetryny waha się między 80 a 110 złoty. Polecam szukać roztworu 25% o pojemności 250 ml.


Kilka ważnych informacji. 


Po praniu permetryna nie działa. Woda skutecznie ją wypłukuje.
Jak ktoś chodzi po lesie okazyjnie wystarczy spryskać ubrania przed wyjściem i po prostu iść. 
Najważniejsze to spryskać spodnie do kolan i obuwie.
Od wewnątrz można lekko też spryskać nogi, ale lepiej włożyć spodnie w skarpety.
Należy dokładnie umyć się po kontakcie z tym środkiem chemicznym.
Kleszcze znajdują się nawet 70 cm nad ziemią więc warto też zabezpieczyć ubranie górne, i warto by miało ono długie rękawy. 




Link do permetryny, może znajdziecie taniej. Ja na allegro zakupiłem ją za 83 zł plus wysyłka. Pozdrawiam i życzę braku kleszczy icon_wink.gif. 

https://goo.gl/LTGb9c

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+