Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wentylator


DevSov

Recommended Posts

Witam, mam pytanie co do wentylatorów. Czy do boxa 40x60x100 wystarcza dwa wentylatory. Jeden wtlaczajacy drugi wytlaczajacy? Wiem ze w moich wymiarach powietrze powinno byc wymieniane 5 x na minute tylko nie wiem jaka specyfikacja w opisie wentylatora mowi o tym. Tzn kupujac wentylator czy tajac specyfikacje z jakich danych sie dowiem czy dadza rade wymieszac to powietrze 5 razy na minute. I czy moga byc wentylatory kom[puterowe?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przeciez mowilem ze uzywalen tego kalkulatora i wiem ze na minute powinni 5 razy wymienic powietrze na minute. Problem mam z tym ze nie umiem odczytac specyfikacji wentylatora w taki sposob zeby wiedziec czy zdoła te 5 razy wymienic to powietrze. Aha i czy powinienem polaczyc te wentylatory miedzy soba jakas rura czy nie trzeba.

Edytowane przez DevSov
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

oblicz ile Twoj box ma m3, dalej pomnoz razy 5 (5 razy na minute) i razy 60 (minut w godzinie) i wyjdzie Ci minimum minimow w m3/h (do tego dochadza zmienne jak moc lampy i fitr, dodaj 20-30%) ... wtedy dobierasz wentyl (zawsze masz info o m3/h)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, DevSov napisał:

Wyszło mi, że powinno mieć moc 14

kolego a Ty matematyke w szkole miales bo za chiny ludowe nie wiem skad wyczarowales 14 :Facepalm: 0.4 x 0.6 x 1 x 5 x 60 = 72m3/h jako, ze masz tam 30 watow na krzyz i nie masz filtra to ten wentyl co kupiles bedzie ok :wodna:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+