Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Zarówka


DevSov

Recommended Posts

Witam, buduję swojego pierwszego growboxa. Nigdy wcześniej nie uprawiałem nic. Mam pytanie, czy moge użyć takich żarówek 

tylko, że 23w 1390 lm? Chodzi mi o kształt, nie znam się na tym ale zazwyczaj dają ludzie żarówki o innym kształcie, takim.

 

czy to jest jakaś różnica? I ile prądu mogą zżerać 4 takie żarówki? Wymiary boxa to 40x40x67. Co można tam wsadzić ? I ile? Jedną czt dwie rośliny?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tu chodzi o barwę światła, podawaną w Kelvinach. Lumeny lumenami ale barwa ważna. Z tego co się orientuje to barwa 6500k to na weg, a 2700k na flo . Chociaż lubie jadą całę uprawy na 2700K i tez rośnie

A na takiego boxa to zajedz sobie jakiegoś HPS 70W i dobry wentylator wyciągowy i bedzie malina :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na hpsa narazie nie mam kasy niestety. Wymiary beda jednak 60×40×100 zeby na bank weszly dwie. A zarowki podłączyć szeregowo czy rownolegle. Na elektryce sie kompletnie nie znam. Podlaczyc dam rade ale ktore rozwiazanie lepsze to nie mam pojecia. Co proponujesz na pierwszy raz zeby było w miare dużo suszu? Ak47?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja zamowilem i posadzilem, wiedze teoretyczna mialem a wiele sie nauczylem w czasie uprawy (np ktos doradzil ze LST dobrze sie robi przed podlaniem). A na nastepna sie juz lepiej przygotowalem. To ze nie wybacza bledow to nie znaczy ze da taki sam plon nowicjuszowi i staremu wydze. Co ci szkodzi posadzic np 5. 3 zostawisz swobodnie, 2 na LST. 1 bedziesz podlewal tylko woda przez 4 tyg a pozniej stopniowo nawoz. 2 bedzieszodpoczatkumala iloscia nawozu katowal i exp samwpadnie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+