Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 150W + CFL 2x20W | Original Amnesia, Moby Dick, OG Kush, Critical


Recommended Posts

Siema! Mega szafa , masakra ,ty ten mylar to przyklejasz jak tapete plus krojczym jestes tez niezlym, kosmicznie mi sie to podoba, sam w szafach jechal ale na taka z tydzien urlopu bym potrzebowal. Szacun Panie dajesz upy, jakas 400W zarowa by sie przydala , wymiatasz. Jakies zdjecia jak mozna jak szpary miedzy drzwiami ogarnales bo ja myslalem nad takim rozwiazaniem jak lodowki maja guma taka ,ale jade jednak growbox - szafa i cicho bezzapachowo .Co do plantow to teraz rusza z kopyta , bedzie harvest lada dzien . :toptop:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za dobre słowa :) 

Przeprowadzka zajęła tydzień, na dole będą zdjęcia z budowy.

rośliny są teraz pod 600W hps

6 tydzień kwitnięcia jutro dostaną 1g mycotrex + 5ml orgatrex na litr wody

large.DSC00548.JPGlarge.DSC00549.JPGlarge.DSC00550.JPGlarge.DSC00551.JPGlarge.DSC00552.JPGlarge.DSC00553.JPGlarge.DSC00554.JPGlarge.DSC00555.JPGlarge.DSC00556.JPGlarge.DSC00557.JPGlarge.DSC00559.JPG

W boxie został mi do zrobienia jeszcze sufit docelowo będzie on na 8 roślin.

Rozmiar 140x90x240

Folia Glazed Silver karbowana dwustronna srebrno-biała 1mb x 1.25m  przyklejałem ją klejem do tapet :)

large.DSC00526.JPGlarge.DSC00527.JPGlarge.DSC00528.JPGlarge.DSC00529.JPG

pierwsze przymiarki

large.DSC00530.JPG

 FILTR WĘGLOWY ECONOMY Ø150xh650mm 800-1150m3 (ECO)  large.DSC00532.JPG

łumik akustyczny sztywny Ø 160/ h45cm Can-Filters

large.DSC00533.JPG

 Wentylator promieniowy z regulacją obrotów i temperatury Ø150, 760m3 

large.DSC00534.JPG

Tłumik akustyczny półsztywny Ø 150/900mm

Tłumik akustyczny miękki Ø 150/90cm Black Orhid

large.DSC00535.JPG

Odbłyśnik wentylowany i w pełni regulowany Lumatek Air Cooled przyłącze Ø150

do tego 

GIB NXE 600W Super Lumen - mikroprocesorowy układ zasilający do lamp HPS/MH, z
regulacją

Lampa / żarówka sodowa HPS 600W Flower Spectre XTREME | 
i na wega na nastepny raz
Lampa / żarówka MH 600W GIB Growth Spectra 

large.DSC00536.JPG

przed wylotem jeszcze jeden mięki tłumik

large.DSC00537.JPG

Wyciszanie wentylatora wełną mineralną.

large.DSC00538.JPGlarge.DSC00539.JPG

wlot

large.DSC00540.JPG

Musiałem domontować deski żeby nie było widać światła przez szpary w drzwiach.

large.DSC00541.JPGlarge.DSC00542.JPGlarge.DSC00544.JPGlarge.DSC00545.JPGlarge.DSC00546.JPG

ogólnie box jest cichszy od poprzedniego a bałem się że nie da mi spać :)

Będzie dużo:toptop:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

45 minut temu, Pasjonista napisał:

Siema! Mega szafa , masakra ,ty ten mylar to przyklejasz jak tapete plus krojczym jestes tez niezlym, kosmicznie mi sie to podoba, sam w szafach jechal ale na taka z tydzien urlopu bym potrzebowal. Szacun Panie dajesz upy, jakas 400W zarowa by sie przydala , wymiatasz. Jakies zdjecia jak mozna jak szpary miedzy drzwiami ogarnales bo ja myslalem nad takim rozwiazaniem jak lodowki maja guma taka ,ale jade jednak growbox - szafa i cicho bezzapachowo .Co do plantow to teraz rusza z kopyta , bedzie harvest lada dzien . :toptop:

Musiałem powkręcać deski przy krawędziach do tego uszczelki do drzwi ale i tak delikatnie światło przebija a więcej uszczelek nie dam bo się zamknąć nie będzie dało :) Budowa poprzedniego boxa sporo mnie nauczyła.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja przy ostatniej szafeczce mialem krawedzie sylikonem ale byl slaby wentylator wyciagowy i zawsze zapaszek drzwiami wylatywal i przy sensi starach masakra , po srodku drzwi mialem mylar.A zeby zapach nie wylatywal przez te drzwi zaklejalem od zewnatrz tasma izolacyjna biala, dawalo rade plus ta tasme mozna zrywac i przyklejac w kolko i sie trzyma i izoluje .Ty masz wentylator raczej mocny da rade zasysac . Powodzenia i duzo topow 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym inaczej podłączył wentylacje tłumik sztywny na tym odcinku krótkim nie robi swojej roboty,wentyl powinien być podłaczony też w innym miejscu,mięki tłumik jak jest zgiety to też nie robi roboty powinien być prosto każdy zakręt rury to dodatkowy szum do wytłumienia.Też wentylator mam wsadzony w karton wyłozony wełną 150 ale jak kiedyś będe robił kolejny grow to obuduję go płytą MDF bo jeszcze lepiej stłumi drgania.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 26.03.2017 o 11:59, SmakMaroca999 napisał:

Ja bym inaczej podłączył wentylacje tłumik sztywny na tym odcinku krótkim nie robi swojej roboty,wentyl powinien być podłaczony też w innym miejscu,mięki tłumik jak jest zgiety to też nie robi roboty powinien być prosto każdy zakręt rury to dodatkowy szum do wytłumienia.Też wentylator mam wsadzony w karton wyłozony wełną 150 ale jak kiedyś będe robił kolejny grow to obuduję go płytą MDF bo jeszcze lepiej stłumi drgania.

Z tymi tłumikami to gdzieś przeczytałem że jak są zgięcia to lepiej tłumi i tym się sugerowałem. Ogólnie to starałem się te wszystkie tuby jakoś upchać żeby też lampę można było wyżej dać i powstał z tego taki ślimak. Wentylator jest dobrze wytłumiony, jak już ktoś napisał to najgłośniejsze są teraz mieszające VKO w szafie :). Obecnie box jest testowany na pewno będę musiał parę wlotów pasywnych dorobić.

Temperatura wynosi max 33*C przy zamkniętych oknach przez parę godzin także jest ok a kiedy są otwarte to już jest idealnie 26*-28*C

W nocy jest to 22-26*C

Wilgotności nie mam jak sprawdzić :/

no i w związku z przesunięciem czasu będę miał w końcu czas porobić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+