Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Mufinki Smaka


SmakMaroca999

Recommended Posts

Witajcie!Oto kolejna dawka moich zmagań kuchennych :) tym razem zmodyfikowany przepis na bardzo szybkie pyszne mufiny.Z proporcji wyjdzie nam 12sztuk mufinek czyli tyle ile ma miejsc blaszka ;) no to pora na składniki które przygotowujemy sobie w grupach Mokre i Suche.Zaczynamy od mokrych:



1szklanka mleka



1jajko



1/2 szklanki oleju rzepakowego ale tu moja modyfikacja :) dałem 100g masła zrobionego z proporcji 500g odpadów listków przytopowych z outdoor na 7kostek masła 82%.Rozpuściłem owe masło w kąpieli wodnej i przelałem do miarki resztę uzupełniłem olejem i wymieszałem mikserem.



wszystkie Mokre składniki mieszamy ze soba w misce za pomocą miksera lub robota.



Przygotowujemy Suche produkty:
2szklanki Mąki przennej lub tortowej



2/3szklanki cukru



1 Łyżka do stołowa proszku do pieczenia



1łyżeczka soli



2 Łyzki stołowe kako



1 saszetka cukru waniliowego



Czas na mieszanie :DDo wczesnie wymieszanych produktów mokrych wsypujemy i ciagle mieszamy połaczone i wymieszane ze soba produkty suche.



W blaszkę do mufinek wkładamy silikonowe foremki do mufininek i napełniamy je do połowy.Do foremek teraz wkładamy to co nam wzbogaci bardziej smak np:Owoc,czekoladę itp i zalewamy foremki resztą ciasta.Ja użyłem czekolady mlecznej po kostce i po połowie plasterka Banana :)


Blaszkę wkładamy do rozgrzanego do 180stopni piekarnika i pieczemy 15-20 minut.



Moje mufinki wyszły pyszne wilgotne w środku,pulchne i oczywiście o wielkiej mocy;)



large.mufiny.JPG


Można upiec bez masła  tylko z olejem i będą wspaniałym dodatkiem światecznym lub imprezowym.



Pozdrawiam SmakMaroca999!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+