Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

FAJNE LEDY!!! SPRAWDŹCIE! WARTO!


Dzielnicowy

Recommended Posts

Doklejasz do radiatora i łączysz szeregowo razem z tymi panelami. Do jednego można dodatkowo by podłączyć np 8 czerwonych, przy driverze tym do 105V. 9$ to taka cena jak ja kiedyś płaciłem. Jeszcze przesyłka darmowa. 

Ale teraz jak masz 3 panele, to możesz jeszcze inaczej zrobić. Kupić ten radiator 190x290x50 i przymocować do niego te trzy panele. Wejdą na styk. Tylko wtedy nie zasilać ich tym driverem 600mA, bo to wtedy wyjdzie prawie 150W, tylko takim 350mA 46-72V. Są po 25 na allegro. Na ebayu pewnie taniej. Wtedy da to około 75W. Przy takim prądzie 350mA, ich żywotność się zajebiście wydłuży. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skoro mówisz, że najekonomiczniej pod względem żywotności będzie zamontować 3 ledy i 3 zasilacze na 1 radiatorze. To pewnie bedzie trzeba tak zrobić.

Tylko kurde.. Patrzę i na  Alieexpres i na ebay i nie mogę znaleźć o napięciu 30-72v w korzystnej cenie. Są ale od 80-100coś-200v, albo od 8-36v

Nie wiem czy ja źle patrzę czy jak, chyba, że nie patrze na taki model jak trzeba. Mógłbyś mi wynaleźć  takie zasilacze jakie były najkorzystniejsze? Bo chyba można zamiast tych z zakresu 350ma 36-72v wybrać np 300ma a większe napięcie.. Szczerze mówiąc to wiem tylko tak ze strony praktycznej co nie co, ale nigdy się dotychczas w to nie zagłębiałem :D A tak wolałbym się zdać na Twoją wiedzę. A radiator może już zamówię jutro.

@Edit

@Dzielnicowy

Radiator przyszedł, jeszcze jakiś zailacz, klej , żeby tą płytke przykleić? Właśnie pytanie tego odnośnie.. Można płytkę d ratiatora przykręcić? Czy przykleić? Bo dziury są na tej płytce z ledami, a na radiatorze wywiercić to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Można przykręcić. Ale wtedy i tak radziłbym jeszcze dodatkowo posmarować cieńko jakąś pastą termoprzewodzącą, taką jak procesor w kompie się smaruje pod radiator. Żeby poprostu nie było wolnych przestrzeni z powietrzem między panelem a radiatorem.

A tych 36-72v na ebayu nie znalazłem. Tylko na allegro widzę że są. A 300mA zamiast 350 też można dać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No dobra, wszystko mam, radiator, te paneliki ledowe i zasilacze.

Jedynie co mi brakuje to chyba pasta termoprzewodząca.

medium.20170217_190506.jpg.3b813b5885bdbmedium.20170217_190525.jpg.20e70d44d6d83

 

i teraz co do zasilenia tego, czyli podłączenia zasilacza do tego panelu...

Jak to zmontować? Bo normalnie to w domowych to od diody przewód by się wyprowadziło i łączę z przewodem od zasilacza.

Tutaj na panelu mam taką kostkę

medium.20170217_190502.jpg.4881803c1c753

 

Jakby można było jakoś to objaśnic co z czym, to byłbym baardzo wdzięczny :szokhomer:

Co do samego zamontowania płytki na radiatorze.. To tak jak pisaliśmy wcześniej posmaruję spód płytki tą pastą żeby to uszczelnić i skręcę lekko śrubkami. radiator przetrzeć papierem ściernym, żeby się ten klej lepiej trzymał? Czy nie trzeba?(czytałem gdzieś, że gość przy budowie, przetarł radiator,żeby się lepiej trzymało).

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie musisz matowić papierem. Jak to będzie na srubkach to nie trzeba. Z podłączeniem to trudno mi powiedzieć. Na zdjęciach niewiele widać. Musiałbym mieć to w ręku. Faktycznie wygląda jakby miało 2 obwody. Trzeba by zobaczyć np. jak idzie ścieżka od pierwszego bolca, czyli przez jakie diody przechodzi i do którego bolca wraca.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+