Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

FAJNE LEDY!!! SPRAWDŹCIE! WARTO!


Dzielnicowy

Recommended Posts

Nie wiem czy to dobry dział, ale załóżmy, że tak.

Przeglądam se dzisiaj allegro, a tam takie kwiatki koles sprzedaje. Panele na diodach cree i luxeon za grosze dosłownie. Ma tego trochę i aż żal byłoby nie kupić. Podrzucam linki, bo może ktoś sie skusi, kto chciałby panel, a nie ma za dużo kasy albo umiejętności na składanie. Sam się zastanawiam czy takiego czegoś sobie nie zakupić. Tylko przymocować do radiatora, zasilacz i gotowe. Ma ciepłe białe, neutralne i zimne.

 

http://allegro.pl/panel-led-philips-24-szt-x-luxeon-r-ciepla-biel-i6681080348.html

http://allegro.pl/panel-led-philips-64-szt-x-5-wat-luxeon-ciepla-b-i6681058087.html

http://allegro.pl/panel-led-philips-48-szt-x-5-wat-cree-xp-g-i6691230640.html

Edytowane przez Dzielnicowy
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemasz Dzielnicowy

Czym różni się led z 64szt od tego z 48szt? Bo cena z tymi 48 jest wyzsza i 48szt jest mocniejsze 5tys lumenów?

Orientujesz się ile może kosztować radiator do boxa 50x50 dla AF. Z wyliczen wychodzi że trzeba 12k lm, więc wybrać lepiej by było 11k lm czy ten co ma 20k? I ew ile może mnie kosztować całość, żeby to skompletować?

Sorry że rzucam tak na Ciebie tyle pytań, ale ja w ledach jestem poki co cienki bolek :mexican:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czemu są droższe. Może te 48 cree jest lepsze jakościowo od tych 64 luxeon. A może dlatego, że ciężej dobrac zasilacz do tych 64, bo by musiał mieć aż 224v, a cieżko taki znaleźć. Chociaż widze że też sprzedaje drivery philipsa, tylko że drogie. Ale jednak 2 razy tańsze niż a sklepie. Ale jak koleś pisze, można podzielić taki panel na mniejsze paski i wtedy zasilić mniejszymi driverami. Uważam że warto coś takiego kupić, bo cholernie tanio wychodzi w przeliczeniu na jedną diodę. Są dobrą alternatywą dla popularnych ostatnio cob cree czy citizen. Trzeba by do sprzedawcy napisać jakie maja wymiary te panele? A radiator pewnie z 30-80 zeta. Zależy co akurat jest na allegro.  A do boxa 50x50 12k lumenów z takich diod uważam że w zupełności starczy. Najfajniejsze sa chyba te małe panele po 24 diody. Bez problemu można do nich zasilacz dostać. Sam już lombinowałem jak takie 2 zmontowac. Wiem ze maja wymiar około 9x20cm. Taki mały radiator do tego to 23 zeta. Driver 0.6A jakieś 40. Panel 35, plus pierdoły i mamy 50W z dobrych ledów za jakies 150zł.

Edytowane przez Dzielnicowy
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Dzielnicowy

Nie chcę Cię nadwyrężać. Ale ja w tym temacie zielony więc pytanie mam, czy mógłbyś podesłać link do polecanego przez Ciebie zasilacza i radiatora do tego leda, bo właśnie zamówiłem 2x leda po 24diody. Trochę pcham się w coś o czym nie mam praktycznie w ogóle pojęcia. Bo plan był taki, że miałem lecieć na CFL 125, ale że ledy ponoć korzystniejsze pod praktycznie każdym względem to zdecydowałem się zaryzykować.

Za wszelką pomoc będe mega wdzięczny :happy:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Spoko. Nie nadwyrężasz. Co do radiatora, to ja bym to zrobił na dwóch oddzielnych. Wpisz na allegro "radiator a5724" i wyskoczy ci taki za 28.9 124x35x200. Takie 2 bym kupił. A to dlatego, żeby nie koncentrować źródła światła w jednym miejscu na jednym radiatorze, tylko odsunąć móc odsunąć od siebie i lepiej doświetlić większą powierzchnię. A drivery najlepiej z chin z ebaya lub aliexpres. Na allegro jak wpisze "led driver 54 - 84v" to wyskoczy ci taki za 30. Ten byłby na styk. Jest jeazcze taki za 65 "54-105v" to ten byłby z zapasem. Można by podpiąć pod niego jeszcze kilka czerwonych diod dla poprawienia spektrum. No ale jeat drogi niestety.  I radiator byłby też większy potrzebny. Ale i tak do tego radiatora co ci podałem, będziesz musiał chłodzenie zamontować. Czyli do każdego będziesz musiał dopłacić jeszcze ze 20-30 na wiatraczek i zasilacz. Chyba że kupisz większe radiatory. To wtedy wiatraczki nie będą potrzebne. Ale większe będą droższe o te 20-30, wiec prawie na jedno wychodzi.

 

Albo jest jescze na allegro radiator 290x190x50mm za 50 zł. dać te ledy na takim jednym. Powinien ogarnąć tą moc. Jak policzysz, to ma bardzo dużą powierzchnię oddawania ciepła. W sumie masz kwadratowego boxa, to u ciebie byłby nawet lepszy jeden.

Edytowane przez Dzielnicowy
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zamówilem te ledy i zadzwonił mi sprzedawca i mówil, że tam jakiś mały błąd był w ogłoszeniu, a zamówieniu, chyba jak się nie mylę chodziło mu, że w ogłoszeniu pisze ciepła biel, a on mówi, że ich kolor jest chyba naturalna biel(?) Nie wiem już dokłądnie jak to mówił, ale ostatecznie gość kumaty się okazał i wiedział do czego i powiedział, że te będą też okej. I dodał, że w ramach rekompensaty da mi 3takie ledy, w cenie 2. Jak przyjdą to obczaje czym się one niby różnią. Powiedział, że w razie czego jak nie bedą lutowane itp to nie ma problemu ze zwrotem.

 

odnosząc się do tego co napisałeś, to chyba wybrałbym opcję jednego radiatora większego bez chłodzenia. Ew jak będzie się bardzo grzał to dokupię jakiś wiatraczek.

Z chin bym zamówil zasilacz, ale on będzie szedł jakieś 3tygodnie, a ja bym chciał tak za 2 startować, jakby mi się udało to w takim czasie wystartować. Chyba, że zamówię od razu, bo i tak pestkować trzeba jakieś 7dni, zanim z ziemi wyjdzie.

 

Ale najpierw niech przyjdzie przesyłka, zobaczymy czym się to niby różni.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czyli dostaniesz 3 neutralne? Czy 3 ciepłe? Neutralna biel jest chyba najbardziej zbliżona do światła dziennego. Jak możesz to zamów z chin te drivery do 105V. Wtedy na taki duży radiator przymocowujesz 2 takie panele i dodatkowo możesz dorzucić trochę czerwonych 660nm i ze 2-4 niebieskie 450nm. Tak żeby wykorzystać po 100V z każdego drivera. Wtedy masz panel 120W. Za dużo jak na takiego boxa, ale możesz potem zmienić na większego. Cfl125 też by w sumie tyle żarło. No i ledy dłużej wytrzymają niż cfl.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak dostałem 3, naturalna biel.

Tutaj znalazłem na alie za 9$ to wychodzi około 40zł za sztuke, na tańsze nie trafilem, chyba że Ty spotkasz to możesz podesłać link

https://pl.aliexpress.com/store/product/1-Pieces-40W-50W-60W-LED-Driver-18-30x3W-600mA-DC54-105V-High-Power-LED-Powr/1393057_32568069453.html?detailNewVersion&categoryId=53003

https://pl.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-40W-50W-60W-LED-Driver-18-30x3W-600mA-DC54-105V-High-Power-LED-Powr/209137_32636382480.html?detailNewVersion&categoryId=53003

 

A co do tego, żeby dorzucić czerwone i niebieskie, to jak by to się miało odbywać? Dokleić i dolutować?  Porwałem się na ledy mało o nich wiedząc :Facepalm: No ale patrzę pozytywnie na ten projekt, może coś z tego bedzie.

Wymiary to 10x21

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+