Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Czy takie wentylatory sobie poradza?


ZiutekMorderca

Recommended Posts

 

Witam wszystkich. Bardzo powoli, ale staram się skompletować wszystko do mojej pierwszej uprawy. Stąd pytanie, czy na powierzchnię 0.171m2 wystarcza takie dwa wentylatory? Jeden wyciągający i wtlaczajacy. Będę jechał na cfl 125w, barwa 2700k. Z racji tego że najpierw będę chciał umieścić tam dwa automaty (Auto Speed Bud fem, Auto White Russian fem od thc-thc. ) Ziemię będę miał z ogrodniczego. Doniczki mam jakieś 7l. Zamówiłem już trypack od BioBizza. 

Mam też inne pytanie. Czy zaczynać uprawę gdy mam sam termometr, ale nie posiadam przyrządu do mierzenia wilgotności? 

Z góry dzięki, mam nadzieję że pomożecie :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak. 80x80. Mam zamiar podlewać odstana 24h godziny kranówą. Wiem że nie da się sprawdzić pH bez tego miernika. W jaki wiec będę musiał się zaopatrzyć? Wolę poczekac, niż zacząć uprawę bez kompletnego wyposażenia boxa.

Czy odmiany które wybralem, dam radę upchnąć na takiej powierzchni?

Edytowane przez ZiutekMorderca
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak się masz spuszczać, że nie masz pH miernika - bo nie masz hajsu czy coś, to idziesz do sklepu - kupujesz ocet jabłkowy develey'a, w aptece kupujesz strzykawkę i do odstanej kranówki dajesz 4-5ml octu - na butelkę 1,5L i będziesz miał pH w granicach 6.2-6.4 - czyli dobrze. Więc jak nie masz hajsu na miernik, a chcesz już zacząć do właśnie tak zrób i będzie OK. Ogrodniczną bym sobie odpuścił i zamiast tego spraw sobie chociaż biobizza lightmix - średnio 20zł za 20L.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki Supreme za radę. Tak wiec zrobie. Zaraz zamówię ziemię BioBizza. Ona jest już z nawozami ? Więc będzie inne dawkowanie BioBizz trypacka?

Kolejne pytanko. Mam zamiar jutro zamówić CFL. Mam powierzchnię 0.171 M2. Czyli muszę mieć koło 8.5k lumenów. Czy taki zestaw będzie odpowiedni? https://www.maxgrowshop.pl/zestawy-oswietleniowe-cfl-energooszczedne/12-zestaw-cfl-125w-kwitnienie.html

Czy zamówić sama żarówkę i odbłyśnik z blachy zrobić?

Edytowane przez ZiutekMorderca
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

CFL 125W Ci styknie na taką powierzchnię, tylko, że ten który Ty pokazałeś jest na KWITNIENIE, a jak chcesz mieć na CAŁY OKRES UPRAWY - to szukaj DUAL'a. Wtedy w jednym masz na WEG i na FLO. No chyba, że chcesz kupić jedną NA WEG, DRUGĄ na FLO - ake wtedy to Ci wyjdzie z 350zł na dwie, a dobreg DUAL'a wyhaczysz za te 150-180zł. ;)

Możesz samą żarówkę, możesz z odbłyśnikiem - jak Ci finanse pozwalają. Musisz tylko pamiętać- o ile ja się nie mylę teraz, że taki CFL ma chyba gniazdo E40, a standardowa żarówka ma E27 - poczytaj w necie, więc od razu możesz sobie też zamówić samo gniazdo - żebyś potem nie musiał latać po sklepach. Gniazdo - czyli tam gdzie wkręcasz żarówkę. ;)

Co do ziemi - dlatego masz właśnie kupić LIGHTMIX'a - bo ona nie ma startowych nawozów, a ALL-MIX już ma. Żeby właśnie potem nie było problemów, że stężenie nawozów czy coś - zamów LIGHTMIXa. ;) Dawkowanie się nie zmienia wtedy i dajesz jak ten producent zaleca - biobizz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zamowilem lightmix. A chciałem zamówić CFL na kwitnienie, bo czytałem że automaty można właśnie uprawiać na takiej. Boje się pelnosezonowej. Ale nic się nie stanie jak zamówie dual, a może kiedyś będę miał sezonowe i wtedy będzie jak znalazł :)

Na portalu aukcyjnym znalazłem ogłoszenie, HPS 100w kosztuje 110 zł plus wysyłka. Nie znam specyfikacji. Jak myślicie, zdaloby to egzamin? I czy będzie duża różnica w zużyciu prądu niż przy CFL?

Dam opis, moze zainwestuje w ten sprzęt. Jeśli zda to egzamin.

Kompletny nowy zestaw asymilacyjny do mini szklarni , akwarium lub terrarium 150w -ł na podzespołach niemieckich i polskich (Vossloh Schwabe, Bezpol, Mioflex, Helios - Katowice , Pila, natrium, spektrum, polamp, Osram  PHILIPS)- układ zapłonowy dedykowany DO HPS MH  tylko włączysz do prądu ,żarówka HPS nowa o podwyższonych parametrach OSRAM VIALOX NAV SON-T SUPER 4Y lub  PHILIPS MASTER SON-T PIA PLUS oraz HELIOS CITY lub inne o strumieniach swietlnych w dany mocach…
70w- 5600lm-6600lm…
100w-9000lm-10700lm…
150w-14000lm-18000lm…
250w-28000lm-33200lm..
400w-48000-56200lm..  .
 Gwarancja 12MIESIĘCY! .
 Odbłyśnik z polskiej blachy aluminiowej OBUSTRONNE Stucco  wings 25x40 cm 33x40cm lub regular    40x50cm,  za dopłatą 10zł doskonale odbijające światło baz efektu ogniskowania-tzw"zajączków" .Spreder dopłata 20zł.

 Pełne oprzewodowanie zasilanie 3żyłowy z wtyczką z uzienieniem oraz układ zapłonowy-odbłyśnik ok.1,6m izolacja NIEPALNA- samogasnąca 1,5- 2,5mm. FOTO przedstawia zestaw hps 150w.Układ zapłonowy zabudowany w malowanej proszkowo i uziemionej obudowie lub otwarty.
 Cena uzalężnikona od mocy:
70w-99zł,
 100w-110zł,
150w-130zł,
250w-150zł,
400w-170zł
 Cena za 1szt zestawu : układ zapłonowy , odbłyśkik z gniazdem ,żarówka oraz przewody.
 przy zakupie kilku sztuk rabat"
Należy doliczyć koszt wysyłki.

Edytowane przez ZiutekMorderca
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Do @Supreme nie musi mieć wcale duala i wedlug mnie dual jest przereklamowany jak juz to zaopatrzyc sie w dwie i kazda osobnej barwy a wiem to z autopsii.Co z tego ze jest jego cfl na kwitnienie to co nie urosnie zobacz ile osob uprawia cale growy na swiatlach na kwitnienie i jakie osiagaja wyniki.
Do @Ziutka dla mnie to cfl jest najslabszym zrodlem lumenow ale tylko on i led ma szanse na twojej powierzchni 100w hps bym nie ryzykowal bo za duza temperatura na tak mala powierzchnie i takie wentylatorki.
I jeszcze jedno do @Supreme jak nie wie jakie woda ma ph to po co ma lac ocet zeby zepsuc to co moze byc akurat dobre.@Ziutek idz do zoologicznego i kup phmetr w kropelkach do badania ph wody w akwariach i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+