Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 150/250W | Auto Ak 47, Ak 47


Recommended Posts

Te muszki to ziemiórki. Często wystepują już w gotowej ziemi - często z markietu ;) Miałem z tym kurestwem do czynienia jakiś czas temu jak leciałem na jakiejś ch..jowej ziemi z "mrówki". W ziemi są już larwy - takie małe białe - i lubią wilgoć w glebie. Gdy mniej podlewasz jest ich zoraz więcej i zaczynają atakować korzenie. Najprostrzy sposób to do boxa daj żółty lep - lubią jaskrawe kolory - i połóż go blisko jakiegoś pojemnika z wodą. Musisz też częściej podlewać - może mniej a częściej - żeby larwy nie zajeły się korzeniami. Póki będziesz pilnował tych 2 rzeczy pociągniesz spokojnie ten Grow do końca :) 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Klon Ak ma już 4 tygodnie i mam zamiar potrzymać go na wegu jeszcze z tydzień. Niech po tych robalach i zabiegach dojdzie do siebie.

large.DSC01092.JPGlarge.DSC01091.JPGlarge.DSC01093.JPGlarge.DSC01094.JPG

Natomiast mam też się z czego cieszyć bo kolejny klon się ukorzenił a wygląda na to że jeszcze jeden da radę.

large.DSC01095.JPGlarge.DSC01096.JPG

Wszystkie rosliny podlewam co dwa dni na zmianę, raz woda raz nawóz po ok 1,2 litra na roślinę.

  

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam. Co do ziemiorki to same muszki są nie aż tak groźne gorzej z larwami które mogą przeżyć kolo 2 tygodni w ziemi i to nawet suchawe wiec radze ci zakupić coś na ziemiorka bo inaczej może być różnie. 

http://sklep-ogrodnik.pl/ziemiorki-szkodliwosc-i-zwalczanie-metoda-biologiczna-n-59.html

Miałem je i lepiej je usunąć z ziemi. Ewentualnie poczytaj sobie bo są inne sposoby na ich usuwanie. 

 

A co do automatów to raczej się nie miesza z normalnymi bo jest później problem ze swiatlem . Automat cały czas na 1h smiga a norealne po wegu idą na 12h i tu jest problem. No chyba ze to tak sobie ma być. 

Powadzenia z robalami. Ja używałem nemasys. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Siemka.

W boksach nastąpiły drobne zmiany. Z uwagi na te pieprzone ziemiórki wysadziłem jednego Akacza, troszkę za wcześnie ale trudno. Do tego wyleciał w kibel ostatni klon. Z uwagi na to że teraz żadna z roślin nie jest na wegu postanowiłem zostawić dwie pod 250W i klona nr1 pod 150Wat. I tak sobie rosną. Zdjęcia są z niedzieli 06.11. Praca:Facepalm:.

large.DSC01104.JPGlarge.DSC01103.JPGlarge.DSC01102.JPGlarge.DSC01100.JPGlarge.DSC01101.JPG

A tyle wyszło z Akacza na mokro.

large.DSC01099.JPGlarge.DSC01097.JPGlarge.DSC01098.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Żałuje i sorki że tak żadko ale jestem zawalony pracą.

Mis słusznie zauważyłes bo faktycznie są to ziemniaki:D. Gdzies na necie wyczytałem że są dobre w walce z ziemiórkami ale szczerze mówiąc uja dało.

Dostały też 2 tygodnie temu dawkę Substralu na ziemiórki. Nic z roslinami sie nie działo, z robalami też nie:D więc jedynym rozwiiązaniem jest dojechanie ze wszystkimi roslinami do konca i ziemia w kiibel.

Puki co to rosną zdrowo, kwitną pięknie i myslę że będą scinane ok 3 tygodni jedna po drugiej.

Pierwszej na moje skromne oko zostało ok 2 tygodnie. Temp w dzień 29 stopni i 39 wilgotnosci a w nocy 20 na 53.

Niestety z nawozów dostają tylkio Canne Bioflores bo kurier dał ciała i nie zdązył z dostawą. 

Pierwsze 9 zdjęć jest z poniedziałku 21 listopada, a reszta z piątku.

Miłego glądania.

large.DSC01123.JPGlarge.DSC01122.JPGlarge.DSC01121.JPGlarge.DSC01120.JPGlarge.DSC01119.JPGlarge.DSC01118.JPGlarge.DSC01117.JPGlarge.DSC01116.JPG

large.DSC01115.JPGlarge.DSC01138.JPGlarge.DSC01137.JPGlarge.DSC01136.JPGlarge.DSC01135.JPGlarge.DSC01134.JPGlarge.DSC01133.JPGlarge.DSC01132.JPGlarge.DSC01131.JPGlarge.DSC01130.JPGlarge.DSC01129.JPGlarge.DSC01128.JPGlarge.DSC01127.JPGlarge.DSC01126.JPGlarge.DSC01125.JPGlarge.DSC01124.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+