Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 2xPL100 | Think Different AF


Recommended Posts

Heloł

Chciałbym pokazać Wam przygodę z panelami LED. Przez lata stosowania hps’a czas na krok w przód. Sprzęt pomógł dobrać mi kolega i zakupy zrobiłem u biofarmer’ów.

 

odmiana: Think Different - Duch Passion

namiot: HomeBox 120x120cm

oświetlenie - LED LIGHTDIO 2x PL100

fotoperiod - 18/6

podłoże - BioBizz LightMix

donice - 11L

wentylacja* - TD Silent 500 + tłumik + filtr ECO

nawozy - BioBizz (Veg), Massive, Finisher (Flo)

warunki - temperatura 22-27’C, wilgotność (niestety) 65-78%

trening - LST

inne -  filtr osmozy odwróconej

 

kiełkowałem nasiona tak jak robię to od zawsze: na 24-48h do wody nie chlorowanej (odrzut z osmozy), może być też kranówa ale odstana 48h aby odparował chlor itp.

Potem na waciki i mate grzewczą aż wykiełkują na około 1-2cm. Następnie do Jiffy do ukorzeniania i jak tylko pokaże się korzeń pod krążkiem do ziemi.

Tu stoduje nawóz MediOne który reguluje PH i można go bezpicznie stosować od początku uprawy. Genialnie rozwija rośliny. Dostałem gratis nawóz home&garden na ukorzenianie bo podobno jest najlepszy na świecie pod względem stężania. Jak widać sprawdził się świetnie :)

Czytamy roślinom trylogie Sienkiewicza więc CO2 im nie brak ;)

 

Zapraszamy do śledzenia naszych przygód z ledami i komentowania!! :)

 

Dzień 10:

small.DSC_0012_6.jpg.ce1e16e223588cd1058small.DSC_0053_3.jpg.f44ca425b6921586a8fsmall.DSC_0054_3.jpg.5c9d1aeca57dcd04da5

 

Link do albumu: http://trawka.org/gallery/album/1806-td-af-pl100/

 

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzielnicowy jedna PL100 powinna dać rade w 100x100, przy 120x120 mogą pojawić się problemy z doświetleniem boków... to nie HPS 400 czy 600W więc nie ma co porównywać powierzchni jaką oświetla, a wyniki jakie da, dlatego zdecydowałem się na 2x PL100 bo wierze że da mi to tyle co HPS 1000W w moim namiocie 120x120 :)

Najlepiej byłoby kupić 4x PL50 wtedy to już każdy cm będzie doświetlony na maxa, ale na to jeszvze mnie nie stać a nie chce kupować kota w worku...

 

Gdyby zrobić panel o wymiarach 80x80 i mocy takiej jak PL100 to myśle że nie byłoby problemów z doświetleniem i działałby tak samo jak HPS no ale nie widziałem takich wilkich paneli :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Porównywać czy nie. Hmmm. Na stronie mają napisane, że to odpowiednik HPS 500, więc sami już porównanie zrobili. A HPS 500 to tak na 1x1m, góra 1,2x1,2m. Zobaczymy. Oby urosło jak najwięcej :) Ile wyciągnąłeś wcześniej z HPS600 w tym namiocie i z ilu krzaków?

 

A takie 80x80 panele widziałem. Przynajmniej podobne jakby. Takie listwy po 80-100cm z diodami i ileś tam listw można ze sobą łączyć. Ale to chyba jeszcze droższe jak te pl100.

 

A co do tego ile wyjdzie z jakiego oświetlenia ,to najbardziej miarodajne jest przeliczenie na zużyte kWh. Może ci wyjść mniej niż z HPS600, ale jak policzysz ile kWh zużył panel, a ile LED, to zobaczysz co jest bardziej korzystne.

Edytowane przez Dzielnicowy
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, Dzielnicowy napisał:

 

Piszą, że ten panel zastępuje HPS 500W. Czyli jeden powinien obsłużyć boxa 1x1m - 1,2x1,2m. Hmmm. Ciężko mi w to uwierzyć. 70W za 1777 zeta :( droga zabawka. Chociaż diody porządne.Ciekawe jak to wyjdzie. Będę śledził. Powodzenia.

Dzielnicowy dobrze prawi, ten panel to co najwyżej ekwiwalent 150W HPS i nic ponadto, nie chcę Cie dołować ale przepłaciłeś w UJ...

nie mniej powodzenia i z fartem do mety

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+