Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 600W | Euforia, Dance World, Haze Berry, White Widow, Special Kush 1


Recommended Posts

Witam,

 

Na wstepie chcialbym wszystkich growmanow i growmanki serdecznie pozdrowic i zyczyc samych udanych zbiorow :)

 

Przepraszam za brak polskich znakow - mieszkam w UK i nie mam polskich znakow w moim laptopie

 

 

Jest to moja pierwsza przygoda z uprawa. Glownie chce sie skupic na produkcji oleju, ktory potrzebuje dla mojego brata. Brat choruje na guza mozgu (glejak wielpostaciowy). Znow wyladowal w szpitalu i nie jest za dobrze, podaje mu olej CBD zakupiony z holednerskiego sklepu, ale zawartosc CBD jest tylko 5%. Chce robic na wlasna reke i stad zaczyna sie moja przygoda z uprawa. Chcialbym podkreslic, ze sam lubie zapalic :)wiec i ja skorzystam:) Mam nadzieje ze bedziemy sie dobrze bawic no i oczywiscie licze na wasza pomoc   :)

 

 

Oto zestaw jaki posiadam: -

 

Homebox 120/120/200

Sunmaster Digital Ballast 600W

Adjust-A-Wing Enforce Medium

1x Sunmaster MH 250W

1x Sunmaster HPS 600W

Wentylator RVK 6'' 150mm /425m3/h

Filtr Rhino Carboon 600m3/h

Termostat

Regulacja obrotów wentylatora

Wentylator mieszajacy 15W

 

Soil:

Canna Terra Profesional plus+ 50L

BioBizz Lightmix 20L

BioBizz All-Mix 20L

 

Donice

7x3.6l

7x chyba 12 lub 15l :) sam nie wiem

 

Nawozy:

firmy Hydrotops

 

Root Stimulator

Solo Grow

Solo Bloom

Solo Boost

 

Mierniki;

 

Ph i Ec

 

 

Zamowilem nasiona z firmy Royal Qeens Seeds ktore sa juz w drodze :)

 

3x Euforia

3x Dance World

3x Haze Berry

3x White Widow

3x Special Kush 1

 

do tego dostane 4 nasionka losowo wybrane pomiedzy : Amnesia Haze ,White Widow; Ice, Critical,Royal Moby. Co sie wychoduje to niespodzianka :)

 

Mam pytanie:

 

1. Czy 7 donic to jest optymalna opcja na moj box czy moze dokupic pare donic i siac wiecej? Z tego co sie orientuje to ilosc nie ma zbytniego znaczenia, tylko ilosc swiatla? wiec czy posadze 7 czy 10 roslin , zbiory beda podobne? Prosze poprawic jak sie myle. Postanowilem 7 donic by ich nie dusic w tym pomieszczeniu :) co o tym sadzicie?

 

2. Lampe MH wlaczyc dopiero gdy roslinka wychyli glowke z pod ziemi czy grzac lampa judo samego poczatku? ( mam krazki torfowe w ktore bede wkladal nasionka)/

 

3. Jaka odmiane z tych co zamowilem byscie wstawili na ta pierwsza sesje? (na olej oczywiscie, a najlepiej 3+3 na olej a 1 na palenie :P)

 

4. Czy ktos z was uzywal tych nawozow co zakupilem? I ewentualnie prosze o pomoc jak to stosowac :) W razei braku odp. bede stosowal wedle zalecen producenta :)

 

UP juz w krotce, jak juz nasionka przyjada.

 

Pozdrawiam 

dawcanerki

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siema, mam taki sam box i przy dziesieciu krzakach bylo troche tropikalnie. Teraz zaostalo 9 i jest troche lepiej. U Ciebie moze byc inaczej ze wzgledu ze masz inne oswietlenie moze byc cieplej i bardziej sucho ale w nocy niestety bedzie duzo bardziej wilgotno zwlaszcza przy duzych donicach. Tez mieszkam w uk i przykaldowo jak otworze boxa i cos robie to nagle mam tam 65% wilgotnosci wprost z otoczenia. Zrobisz jak zechcesz ale nie ladowalbym 10 roslin bo ryzyko plesni niebezpiecznie wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam,

Tak sie zastanawiam, i chyba faktycznie pozostane przy 7 :) szczesliwa cyferka dla mnie hehe a i beda mialy czym oddychac... To moja pierwsza uprawa wiec jak cos, mniej zmarnuje nasionek..

p.s a tak apropo, jak przechowywac nasionka by przez te 3 miesiace mi nie zgnily?Mowie o tych zamowionych bo w sumie bede mial ich okolo 20. Czytalem cos o jakis specjalnych lodoweczkach, mial ktos z tym do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

do worka strunowego, owin folia alu zeby nie wpadalo swiatlo, najlepiej jeszcze to zamknij w pudelko plastikowe i do lodówki.
Zagladnij co pare dni czy sie woda w pudelku sie nie skrapla a jak sie skrapla to wrzuc tam taki maly pochlaniacz wilgoci moze byc taki w woreczku co mozna zawsze znalezc przy nowych butach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, świetnie się zapowiada. Oby tak zostało do końca :) I na Twoim miejscu też zostawiłbym 7 - zawsze łatwiej do ogarnięcia - tym bardziej , że jak sam wspomniałeś to Twoja 1wsza uprawa :)

 

Zdrówka dla brata - szczytny cel - szkoda , ża państwo nie idzie za głosem ludzi chorych - tylko trzeba ryzykować żeby pomóc bliskim......

 

Pozdrawiam i Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Dawca

 

Wystarczy woreczek strunowy i do lodówki śmiało. Wszyscy moi znajomi (czytaj doświadczeni growerzy )tak trzymają pestki i  nic im się nie dzieje. Niektórzy wkładają jeszcze woreczek w metalowe pudełko, najczęściej od producenta.

 

Fajny projekcik ale ja na Twoim miejscu pomyślał bym o typowych odmianach medycznych skoro masz zamiar olej dla brata robić.

 

Masz jeszcze czas więc śmigaj do seed shopu i kup cosik z CBD (jeśli mogę doradzić to Criticall Mass CBD albo Moby Dick CBD od dinafem) , poczytaj art na temat tychże odmian a zrozumiesz czemu warte są uwagi te odmiany jeśli masz zamiar zrobić olej.

 

Dużo zdrowia i szczęścia życzę Twojemu bratu jak i Tobie z fartem do mety.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Scooby - Dzieki, tak tez zrobie, bede trzymal w woreczkach I do lodowki :)

 

UndeRtakeR -  hmm wiem ze sa odmiany medyczne I czytalem o tym, nie wiem czemu, ale przy zakupie tych nasion skupilem sie na ich wysokosci, by nie przekraczaly 1.3m .. no I ta Euforia I Dance World w sklepie Royal Queen Seeds jest w kategori Odmian Medycznych CBD ?  wiec chyba to dobra odmiana?

 

 

 

p.s. Jak robie fotki telefonem komorkowym I przesylam bezposrednio na swoja poczte to nie ma przypalu? Czy lepiej zaopatrzyc sie w apparat fotograficzny? Bo chcialbym Wam zdawac fotorelacje z projektu ktory przede mna :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Dawca

 

Wystarczy woreczek strunowy i do lodówki śmiało. Wszyscy moi znajomi (czytaj doświadczeni growerzy )tak trzymają pestki i  nic im się nie dzieje. Niektórzy wkładają jeszcze woreczek w metalowe pudełko, najczęściej od producenta.

 

Fajny projekcik ale ja na Twoim miejscu pomyślał bym o typowych odmianach medycznych skoro masz zamiar olej dla brata robić.

 

Masz jeszcze czas więc śmigaj do seed shopu i kup cosik z CBD (jeśli mogę doradzić to Criticall Mass CBD albo Moby Dick CBD od dinafem) , poczytaj art na temat tychże odmian a zrozumiesz czemu warte są uwagi te odmiany jeśli masz zamiar zrobić olej.

 

Dużo zdrowia i szczęścia życzę Twojemu bratu jak i Tobie z fartem do mety.

 

1.dance-world.jpg  ​Euphoria jest doskonałą mieszanką selektywnego dziedziczenia popularnych odmian konopi obejmującą cechy Royal Medic oraz Shark Shock. Royal Medic jest szczepem konopi indyjskich, który większość cech genetycznych zawdzięcza Juanita la Lagrimosa, uznawanym za jeden ze szczepów bogatych w CBD. Cechy te dziedziczy właśnie Euphoria.                  

 

 

2. euphoria.jpg Dance World jest w miarę małą rośliną, rosnącą, podobnie jak Indica, na wysokość 60 – 90 cm. Zacznie kwitnąć po 8 tygodniach, po raz kolejny przypominając Indica. Jednakże jej efekt różni się zdecydowanie.

Jak wszystkie nasze odmiany medyczne marihuany, ma wysoką zawartość CBD, prawie równą zawartości THC. Zgodnie ze swoją nazwą, Dance World zapewnia radosny, motywujący haj, bardzo podobny do jamajskiej muzyki Dancehall, od której pochodzi jej nazwa. Ta odmiana marihuany z wysoką zawartością CBD, stosowana jest dla jej właściwości przeciwzapalnych, przeciwbólowych, uspokajających i przeciwskurczowych.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+