Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Hodowla w growboksie poszła nie tak, potrzebuję porad


ratbrat

Recommended Posts

Dzień dobry,

Zrobiłem sobie growbox ze starej szafy, chyba będzie najlepiej jak opiszę w punktach po kolei co z nim robiłem, żeby ktoś mądrzejszy ode mnie mógł łatwiej zidentyfikować moje błędy:

 

1. Wsypałem 200 l ziemi ogrodowej (taka w czarnym kolorze) i wlałem sporo wody z biohumusem i wymieszałem, żeby ziemia miała nawóz w sobie

2. Zamontowałem u góry świetlówkę osram fluora i oblepiłem wnętrze szafy folią aluminiową

3. Wywierciłem jeden spory (ok 15 cm średnicy) otwór z boku szafy u dołu i drugi na "suficie", ale nie zamontowałem żadnego wentylatorka

 

Tyle z danych technicznych. W ziemię wsadziłem 3 nasionka , zalałem wodą na grubo i oczywiście dopiero następnego dnia poczytałem, że nasionka trzeba najpierw potrzymać w wodzie, a potem na mokrej wacie. Nasionek w tym czarnym błocie już się nie udało mi odnaleźć, stwierdziłem więc, że będę polewał dużymi ilościami wody, żeby miały dobrze mokro.

 

Przez kolejne dni wlewałem po 5 litrów wody dziennie i ku mej radości wykiełkowały 2 nasionka. Oba miały ładnie wykształcone korzonki i już wszystko miało być super, tylko że postanowiłem wlać ostatnie 5 litrów, bo akurat wyjezdżałem na weekend i chciałem, żeby miały należycie mokro. Po powrocie okazało się, że oba korzonki zgniły (biała pleśń .

 

Urwałem zgnite części, wsadziłem te kalekie kiełki z powrotem w ziemię, polewając po pół nakrętki wody z kroplą biohumusu. Niby korzonki zaczęły się odbudowywać, ale ostatecznie jeden znowu spleśniał, a drugi zmarniał. Pierwszego wyrzuciłem, drugiemu znowu urwałem korzonek i tym razem położyłem w mokrej wacie, ale na razie (4 dni) nie wygląda, jakby miał wrócić do zdrowia.

 

I teraz, przechodząc do sedna, prosiłbym doświadczonych ludzi o wskazanie co zrobiłem źle i jak należy zrobić to dobrze. 

Czy możliwe, że teraz cała ziemia jest spleśniała? Wyrzucić ją?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hahahha paroodia :D

Ty im tam morze zrobiłeś.

Wszysto robiłeś kompletnie źle praktycznie od początku do końca...

Nie wiem ile ty tam miałeś litrów tej ziemi, ale chyba wody wlałeś łącznie ze 100L zanim jeszcze zaczęło cokolwiek rosnąć, jak to miało oddychać? Poczytaj coś o tym...

 

 

Ps. Nie wiem czy był ktoś inny, kto zrobił równie głupią rzecz :laugh:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Patologia.... Po co bierzesz się za coś o czym nie masz pojęcia? Najpierw nauka, później praktyka. I nie licz na to, że ktoś napisze ci co masz robić od początku do końca. Trzeba trochę poszukać, poczytać. A tematów typu "uprawa od A do z" jest w necie mnóstwo. Brak słów... Pierwszy raz się cieszę, że ktoś do tematu nie dodał zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Żeś odjeb.. manianę straszną. Jak sobie wyobrażee hak to wyglądało, to śmiać mi się chce. 200 litrów ziemi??? To by dtarczyło na 40 doniczek. Oj chłopie. Dobrz że cie ludzie opierdala... Weź to na klatę, poczytaj trochę podstaw i wystartuj od nowa.

Podpowiedź.

Kup worek dobrej ziemii, tak ze 20 litrów.

Kup kilka nasion.

Nasiona na 24h, lub trochęvdłużej do wody.

Potem na mokre ręczniki papierowe.

Poczekaj aż puszczą kiełki, tak na 1.5-2cm.

Wsadź je do doniczek np. 5 litrowych Podlej delikatnie wodą. Najlepiej psikaczem. I tylko trochę. Aby miały lekko wilgotno.

Kup lampę normalną np. HPS150W. Ewentualnie parę świtlówek "tornado".

Wsadź tam jakiś wiatraczek, który będzie mieszał powietrze i jakiś który będzie je wyciągał.

I jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+