Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 400W | White Widow x Big Bud


Recommended Posts

Siema wszystkim!

 

Nasiona: 9x White Widow x Big Bud od Female Seeds (feminizowane)
Oświetlenie: odbłyśnik cooltube, HPS 400W (nowa żarówka
Fotoperiod: na wegu 18/6, na flo 12/12
Box: 1m x 1m, 2m h
Podłoże: Biobizz Light Mix

Donice: 9x 18L
Nawozy: mam Plagron Alga Grow, Plagron phyt-amin i GIB CO2 tabs extra slow (mogą mieć z dwa lata te nawozy, nie wiem czy się nadają jeszcze? jak coś to mogę dokupić, tylko powiedzcie co), myślałem nad np BioTabsami, żeby sobie ułatwić nawożenie

Wentylacja: mam coś takiego: WENTYLATOR PRIMA KLIMA fi125mm 0-400m3/h TERMOSTAT.

Może przydałby się jeszcze jakiś mały wentylator mieszający?

Trening: Liczę na Waszą pomoc, kupiłem taką siatkę.

Dodatkowe info: Mój cel to wytworzenie oleju RSO dla wujka przyjaciela (rak jelita grubego, po radioterapii); nie wiem, czy to najlepsze odmiany, ale mam nadzieję, że wyjdzie z nich coś dobrego. Chcę na to przeznaczyć minimum 300g. Najchętniej z 450-500, a jakby jeszcze była jakaś nadwyżka to chętnie ją wyjaram :P Wiadomo, zależy ile uda się zebrać, nie jestem specem, ale RSO to priorytet, a nie to, żeby się nastukać. I obowiązkowo zrobię masło konopne z przepisu Ambasadorki :)

 

DSCN0037

DSCN0036

DSCN0035

 

***

 

Pestki poszły właśnie do wody namoczyć się. Jutro polecą na papier i niebawem pojawią się pierwsze kiełki. Dla "ułatwienia" kupiłem sobie coś takiego: /admin - link wygasł/

 

Tylko - wstyd się przyznać - nie wiem jak z tego skorzystać :( z glebą nie miałbym problemu, a tu wolę się upewnić. Chcę zrobić tak:

 

1) nalewam wody do propagatora tyle, aby była zamoczona mata i troszkę dół wełny

2) kiełki 0,5-1cm wrzucam do kostek wełny do propagatora, który stoi w boxie z włączoną wentylacją i wyłączonym światłem (dopóki nie wyjdą na wierzch)

3) włączam światło, gdy pokażą się młode, potem wełnę z minisadzonkami po paru dniach wsadzam do tych mniejszych doniczek z ziemią, które widać na zdjęciach.

 

Dobrze planuję? A może tę wełnę też powinienem spryskać wodą spryskiwaczem? Nie mam pojęcia.

 

Pytania żółtodzioba, bo w sumie jestem żółtodziobem. Jeszcze nigdy nie sadziłem w wełnie i nie wiem co i jak. Wiem, że wszystko jest na forum, ale nie znalazłem info, dlatego pytam. Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki.

 

Pozdro!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@bart85 co do nawozów to się nie zgodzę. Jeżeli jest tylko dobrze przechowywany to nie ma powodu żeby go wyrzucić. Nic się z nim nie stanie. Ja swoich używam od 2013 roku i jakoś panny lecą. Nawet organiki. Boost organiczny od HESI mam teoretycznie dwa lata po czasie ;)

Więc grunt to odp.przechowywanie.

@szalony co do nawozów to masz bardzo dobrą markę. Możesz tylko pomyśleć nad ew.dokupieniem kilku pozycji , ale powoli  ;)

Jeśli chodzi o olej to nie ma różnicy czy nawozy to "bio" czy "bio-min" zależy co kto woli tak jak podczas zwykłej uprawy. Bo czy spalimy temat czy zrobimy z tego cokolwiek to tylko nasza sprawa  :)

Grunt żeby nie przesadzać bo przecież organikami też można popalic rośliny.

Szczytny cel i bardzo zacnie się zapowiada :)
Będę kibicował

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

szalonyszalencu milo bedzie ogladac twoje kolejne zmagania :) co do odmiany jaka wybrales to chyba bedzie bardziej pomocna przy leczeniu bolu i poprawie samopoczucia(konfortu),w leczeniu najlepsza by byla odmiana o zawartosci CBD choc w stosunku 1/1. Zasiadam w pierwszym rzedzie i obserwuje :)Odmianna plenna i mocna latwa w uprawie :) Jesli chodzi o nawozy to jesli do zastosowan medycznych to wez kup nawozy Bio.Pozdrawiam i fartu do konca i zdrowia dla wujka kolegi ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki wszystkim za dobre słowo :) Edytowałem pierwszego posta, bo wentylację mam jednak 125mm a nie 150mm.

Który wentylator wybrać? wystarczy ten: /admin - link wygasł/

czy lepiej dopłacić i kupić ten: /admin - link wygasł/

?

 

co do nawozów - dzisiaj zamówię, tylko co? myślę nad którymś z tych dwóch: /admin - linki wygasły/

 

Nie chcę się szczypać ani wydawać fortuny; wolę wydać raz więcej, a kupić coś dobrego niż pozornie oszczędzać i potem dopłacać. Ogólnie chcę się jak najmniej martwić o to, że coś popsuję :D najchętniej żeby samo się podlewało i nawoziło, ale w jakiegoś autopota czy coś to może zainwestuję następnym razem :)

 

***

 

Jak to jest z tym propagatorem? Nie wiem jak to ogarnąć i czy po prostu nie będzie bezpieczniej wrzucić do gleby do jakiś kubeczków plastikowych, potem do doniczek ~1,4L a potem do docelowych.

 

***

 

Pestki cały czas się moczą, popchnąłem je przed chwilą palcem na dno szklanki, wieczorem wrzucę je na chusteczki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bierz zestaw startowy, same tabletki nie za wiele dadzą. Do zestawu trzeba będzie dokupić kilka tabletek (sprzedają na sztuki :) ) i trochę rozrzedzić Startrex w stosunku do zaleceń (w zależności od wielkości doniczek) - ale efekty potrafią być spektakularne.

 

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich :).

 

Współczuję wujkowi :(.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam :)

 

Ok dzięki za odpowiedź. A może niepotrzebnie się uparłem na te Biotabsy? Liczyłem na to, że włożę po parę tabletek do ziemi i kwestia nawożenia będzie rozwiązana hehe. A jak i tak trzeba będzie lać roztwory to może jest coś lepszego/tańszego (np jakiś starter Biobizz, choć też nie jest najtańszy)? I tak nawozić zacznę dopiero za jakiś czas, więc to raczej nic mega pilnego.

 

@Scooby-Doo tych nawozów i tak mam tyle, że potem będę musiał jakieś dokupić. A nie jestem pewien ile mają (przechowywane były w domu w temp pokojowej, może trochę w piwnicy). Mogą mieć 1,5 roku, a mogą mieć 4 lata. Chyba w sumie wolę nie ryzykować i od razu kupić dobry zestaw i jechać na jednych, i tak pewnie zacznę nawozić gdzieś od 3 tygodnia życia.

 

Proszę jeszcze o poradę a propos wentylatorów: dałem wcześniej dwa linki i jak będę zamawiał to wezmę od razu zestaw nawozów, żeby nie płacić dwa razy za przesyłkę (ten mocniejszy z hemp.pl jest akurat na promocji, ale może aż taki mocny nie jest konieczny).

 

I jak z tym propagatorem? Bo póki co to bezpieczniej będę się czuł wkładając kiełki w glebę do udrożnionych kubeczków plastikowych, bo nie wiem jak to z nim zrobić (a może nie ma jakiejś wielkiej różnicy między glebą a kostkami wełny i tak też będzie ok?).

 

Powoli przyzwyczajam Was do mojej lawiny pytań, no ale po to jest forum (nie zakładam tego tematu po to, żeby zbierać propsy i się chwalić tylko aby zrobić to jak najlepiej). I może przyszłe pokolenia coś z tego wyniosą i rozwieje im to pewne wątpliwości :)

 

PS: W sumie to sorry za powtarzanie pytań, bo wiem, że ludzie nie siedzą na forum 24h/dobę. Po prostu nie chcę, żeby gdzieś się zagubiły i mam nadzieję, że to ułatwia i nie robi bałaganu.

 

PS2: Nie wrzucam jeszcze fotek, bo nie mam czego (nie będę wrzucał przecież zdjęć pestek w szklance).

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+