Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Scorp  Obyś miał rację z tą siekierą :laugh::harvest:       odżywki w drodze B52 i Cal-Mag Xtra.

 

Smaku Już rozkminiam nad dołożeniem czegoś , bo stwierdziłem,że to i tak 1szy raz to polecę na spokojnie żeby zrobić test co i czy w ogóle coś z tego wyjdzie, także na następny grow już poleci na większym boxie z odpowiednimi akcesoriami no i większą wiedzą :trawka:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Siemka Wszystkim

 

Dzień 56

 

Temperatura i wilgotność w normie w dzień i w nocy .

 

Wszystko by się wydawało ok ale tak nie jest.

Nie było mnie przez tydzień czasu i po powrocie dziś rano zobaczyłem jakieś żyjątka na dolnych partiach liści od strony spodniej liści. Chodzą sobie jakieś malutkie czarne skurwysynki , które zostawiają chyba jajeczka na liściach.

Nie wiem co to za diabelstwo dlatego zrobiłem kilka fot poglądowych żeby Was drodzy przyjaciele prosić o pomoc w diagnozie i usunięciu tego ścierwa.

DSC0040

DSC0038

DSC0037

DSC0035

Tak one wyglądają, niestety lepszego zbliżenia nie dam rady już zrobić bo coś mi aparat niedomaga.

 

Tak wygląda ogólnie:

20160108 125100

20160108 125349

20160108 125528

20160108 125349

20160108 125505

DSC0034

DSC0028

DSC0030

DSC0031

DSC0032

DSC0033

 

Topy są strasznie twarde i klejące. Wg producenta jeszcze 14 dni do kosy ale chyba ją potrzymam troszkę dłużej. Szkiełko do podglądania trichomów już w drodze.

 

Proszę bardzo o pomoc w usunięciu szkodnika.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Oprysków teraz nie ma za bardzo co robić bo do ścinki jak napisałeś nie zostało zbyt wiele czasu.....szkoda , że nie masz w pobliżu kilku biedronek ;) Usuwaj "ręcznie" , może jest jakiś roztwór naturalny którym można by było to ku*****o pozmywać. Ja nie mam pojęcia.....jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z tymi paskudami na konopiach. A przedziorek to prawdziwa , uciążliwa menda - o ile to on ;)

Inaczej bym polecił Ci jakiegoś pesta ale w tym przypadku szkoda rośliny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Póki co te ścierwa są jak na razie tylko na dolnych partiach ale jutro je potraktuje wodą z szarym mydłem albo octem jabłkowym.

Kiedyś coś podobnego moja matula miała na liściu laurowym i jak dobrze pamiętam to umyła każdy liść z osobna wodą z szarym mydłem.

 

Sam nie wiem czy coś z tym robić czy czekać do kosy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

przędziorek. podaje instrukcje wywaru sprawdzonego nie tylko przezemnie.

 

potrzebne będa:

2 papierosy

2 głowki czosnku

200ml wrzątku.

 

Z papierosów wykruszamy tytoń

Czosnek obieramy rozgniatamy ew.wycciskamy

łączymy oba skłądniki ze soba i zalewamy 200ml wrzątku odstawiamy na godzine

następnie odcedzamy czosnek i tytoń od wody

woda do spryskiwacza i jazda!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

to prawdopodobnie nie przedziorki bo juz by byly dziurki w lisciach albo mszyca czarna albo wcierniastki spokojnie mozesz zrobic ten oprysk z giftow ale jak nie pomoze to bedziesz musial chemi uzyc spokojnie to jest jeszcze nie polowa flo.

Mam nadzieję, że  obejdzie się bez chemii. :laugh:

 

 

Swoją drogą to mam pytanko do Panów.

Zbieram sprzęt na następne grow ale to już w nowym miejscu na obcej ziemi ze startem mam nadzieję początek marca. :weed_victor:

Box będzie 100x100x200 albo 90x90x170.

Moje pytanko to, czy LED 300 W realnego poboru 145W styknie na taką powierzchnię :indoor: ?? http://trawka.org/topic/35005-pytanie-o-led-sunspect-300w-145w%C2%B13/

 

Przy okazji spytam co sądzicie o tym ustrojstwie bo mam zamiar kupić ale wolałbym usłyszeć najpierw Waszą opinię na ten temat.http://www.growshopjamaica.pl/product/jonizator-dwuiglicowy-1000l/?id=935 

 

Jeśli w/w gadżet to ściema to śmiało mówcie, po kiego ujjjja nabijać się na koszty.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+