Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CDM 630W | OG Kush, Critical Jack, Pineapple Chunk, Blue Satellite #2.2, Sweet Tooth #3 x Flo


Recommended Posts

Nasiona: 1 x Trainwreck [Humboldt Seed Organisation], 2 x OG Kush [Dinafem], 2 x Critical Jack [Dinafem], 2 x Amnesia 47 [bulk Feminized] 3 x Pineapple Chunk [barney's Farm], 1 x Blue Satellite #2.2 [spice of Life Seeds], 1 x Sweet Tooth #3 [spice of Life Seeds] x Flo [by DJ Short]

Trening: topping na czwartym pietrze [ucze sie od tutejszych kozakow]

Oswietlenie: 2 x Dimlux Expert Series 315W [zarowki Philips Master Colour CDM-TP MW 315W/942]

Fotoperiod: weg 18/6, flo 12/12 ze skracaniem o pol godziny co dwa tygodnie

Box: Homebox Evolution q120 (120x120x200cm)

Ziemia: Biobizz All Mix i Light Mix w stosunku 50% - 50%

Nawozy: 4 panie Biobizz Grow, Bloom, Top Max, Root Juice, kolejne 4 panie + Trainwreck na Biotabsach

Doniczki: okragle - 10 litrow

Wentylacja: wloty: pasywny fi 200mm, wtlaczajacy #1 fi 125mm 210m3/h, wtlaczajacy #2 fi 125mm 185m3/h; wylot: wysysajacy  #1 fi 125 400m3/h + filtr Rihno Pro 500m3/h + tlumik akustyczny sztywny 0.5m, wysysajacy #2 fi 125 185m3/h; 2 wiatraki mieszajace

Dodatkowe info: nawilzacz powietrza, ph metr, przyrzad do sprawdzania wilgotnosci i ph gleby, stacja pogody, alarm przeciwpozarowy

 

Witam  :elo:

 

Nie ma co czasu tracic i zaczynamy drugi grow. Dwa miesiace spedzilem analizujac roznego typu oswietlenia i wybralem obecnie najlepsza zarowke jaka jest na rynku. Jako, ze budzet byl praktycznie nieograniczony zalezalo mi na czyms konkretnym ale bez zuzycia 2000W na godzine. Ceramiczne lampy MH outpoweruja wszytskie inne na ta chwile - nie bede tutaj teraz przyblizal danych, wszystkie informacje czerpalem z icmaga gdzie ludzie przedstawiali doglebne analizy tegoz oswietlenia. Philips wypuscil na rynek dwie lampy: 930 o barwie 3100K i 942 o barwie 4200K, ja uzyje tej drugiej mimo nieco gorszych parametrow ale za to z wieksza iloscia swialta niebieskiego jak i UV-A i UV-B. Tak wyglada spektrum tej zarowki:

 

med_gallery_42276_1303_26950.jpg

 

Jest to odpowiedz firmy Philips na plazme. Kilka danych:

moc: 315W

36000 lumenow

PPF 550 µmoli (1.75 µmol/W)

barwa 4200K

 

Lampa ta jest o ok 50% bardziej wydajna w zamianie watow na swiatlo widzialne przez planty i przyjmuje sie, ze jedna zarowka odpowiada HPS-owi 550W.

 

Niestety Philips ogranicza jak moze uzywanie ich sprzetu w uprawie marihuany i otwarcie sie do tego przyznaje. Zaden balast dzialajacy z HPS-em lub zarowka MH (magnetyczny czy cyfrowy) nie ogarnie tej lampy plus wejscie to PGZ18, ktore do popularnych nie nalezy wiec albo "maly technik" albo kupowac caly zestaw z reflektorem. 

 

Na polskich stronach o tych lampach nie znalazlem praktycznie nic (jeden sklep w necie), a o growlogu nie wspomne takze chyba na trawce.org bedzie dziewiczy raz tychze lamp w PL.

 

Osobiscie nie mam pojecia czego po nich oczekiwac, lampy te robia furore na zachodzie i w USA, nie spotkalem osoby, ktora stwierdzilaby, ze sa zle ... wrecz przeciwnie kazdy podkreslal ich zdecydowana wyzszosc nad HPS-em (o ledach to w ogole nie wspominam bo HPS je znacznie przewyzsza). Mam nadzieje, na fajny grow z duuuuuza iloscia sniegu na topach  :big-joint:

 

Jednak nie mozna miec wszystkiego - 630W bez chlodzenia jest wyzwaniem, tym bardziej jak na zewnatrz 25 stopni. Na icmagu znalazlem, ze lampy te produkuja zdecydowanie mniej temperatury niz HPS i to jest fakt, bo przy pierwszym odpaleniu po godzinie mialem 36 stopni na wysokosci 30 cm (w ostatnim logu HPS 600W w cooltubie na koniec juz dawal mi 32 stopnie) ... ale zbic te 8-10 stopni to jest masakra. Tak wiec troche o wentylacji: pasywny fi 200mm i 2 wtlaczajace, ktore umieszczone sa na parapecie, zeby zasysac powietrze od razu z zewnatrz, tutaj na fotce tylko jeden bo szukam odpowiedniego pudelka na drugi :)

 

med_gallery_42276_953_1285726.jpg

 

Wysyajacy to 400m3/h z filtrem plus drugi wiatrak, ktory bedzie zasysal cieple powietrze z reflektora. Reflektor jest tak skonstruowany, ze cieplo ulatnia sie ku gorze i uchodzi przez wmontowany otwor fi 50mm

 

med_gallery_42276_1303_24032.png

 

med_gallery_42276_1303_2643586.jpg

 

Dodatkowo pomaga pelna regulacja watow w balascie (balast polaczony z reflektorem), jest tez boost o 20% do 380W

 

med_gallery_42276_1303_2679566.jpg

 

Temperatura to jedyny problem jaki na ta chwile mam ale powinno byc dobrze :)

 

Co do nasion to chce zrobic porownanie Biotabsow z Biobizem, takze beda 4 porownawcze planty + Trainwreck, ktory podobno kosi umysl :D  (poleci na Biotabs). Chunk sie znalazl ponownie bo chce miec porownanie do pierwszego growloga.

 

Tak wyglada setup na ta chwile, brakuje tylko wysysajacego z reflektorow, ktory idzie poczta:

 

med_gallery_42276_1303_1412942.jpg

 

Dzis panie trafily do kielichow na 24h, a potem na waciki, na koniec tygodnia mam nadzieje wyladuja w namiocie :)

 

med_gallery_42276_1303_1794439.jpg

 

Pozdrawiam  :piwo:

 

EDIT: chcialem tez podziekowac za range Growera aczkolwiek tutejszym Growerom to ja moge piety lizac :P

  • Upvote 5
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pięknie idziesz :) powodzonka

 

dzieki  :piwo:

 

Mam jeden cel -> top wielkosci dwulitrowej butelki od coca-coli ... teraz sie jeszcze ucze ale nastepny grow to najprawdopodobniej 4 planty w 50 litrowych donicach i bedziemy atakowac  :twisted:

 

Fajna lampa, ciekawy jestem, jak się spisze  :)

 

Prezentuja sie efektownie, jedyny minus to lustrzany odblysnik, osobiscie wolalbym taki polamany jak zwykle lampy (nie wiem jak ten material sie nazywa) no ale to ponoc zaleta

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema, tak w balascie jest wejscie i podlaczasz kabel prosto do gniazdka na zasadzie zwyklych balastow. 600W ma ten sam reflektor co moj, wyzsza cena to zarowka plus inny balast (mimo, ze wyglada tak samo). Ja poszedlem z dimluxem bo znalazlem promo ale gdyby nie chec przyoszczedzenia paru miedziakow to wybralbm dwa reflektory D-papillon 315.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+