Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 46W | Med Gom 1.0 Auto - odmiana medyczna THC:CDB 1:1


Recommended Posts

Witam, fotorelacja będzie dotyczyć odmiany Med Gom 1.0 Auto od Grass o Matic. Pestka w seedshopie g**********n kosztowała mnie 45 zł więc całkiem drogo. Mam nadzieję, że za ceną będzie szła jakość. Zawartość CDB ma dochodzić do 15 % a THC do 10-15% ale w praktyce myślę, że może to być około 5-7 % CDB i THC.

 

Box: 30x30 x45 wysokości

Oświetlenie: CFL 2x23w barwa 2700k (phillips i inna firma) zawieszone około 5 cm nad roślinką.

Odbłyśnik: Wypolerowana blacha do ciasta

Doniczka: 2 litry

Wentylacja: Silentum PC Zephyr 140mm (na specjalnych łożyskach) [24zł]  + zasilacz 12v 2A + regulator napięcia dla 4 wiatraków [25 zł], wlot pasywny u dołu obudowy.

Filtr: Jak roślinka zacznie śmierdzieć to będzie węglowy (mata węglowa lub proszek) z odpowiednio mocnym wentylatorem wdmuchującym i wyciągającym

Ziemia: Sprawdzona spotowa (dobrze na niej rosło). Mieszanka częściowo z przepisu "SubCool Super Soil". Bat guano, melasa, dolomit, włókno kokosowe troszkę azofoski. Wszystko wymieszane miesiąc wcześniej, żeby trochę bakterie glebowe to rozłożyły do prostrzej postaci i łatwiej się przyswajało.

Temperatura: 24-28 stopni.

 

Dlaczego ta odmiana? Znudziły mi się typowe zamulacze i odmiany po których jestem zdezorientowany. Często łapałem przez to paranoje. Dodatkowo żeby poczuć się fajnie wystarczy mi mały buszek z bonga. Szukam odmiany która wyciszy moje nerwy kiedy będę tego potrzebował, dzięki której lepiej poczuje moje ciało (przejadanie się, napięte mięśnie) bez wielkiego odlotu.

Takiej po której będzie można coś jeszcze zrobić, pomyśleć, poczytać, pobiegać, obejżeć film z dziewczyną która też nie lubi mocnego zielska.

W Med Gom moja nadzieja.

 

Dodam jeszcze słowo do wentylacji. Podłączając wiatrak do zasilacza sieciowego nie możemy spodziewać się stabilnego rezultatu. Wiatrak może pracować za głośno (ze względu też na właściwości słabo ustabilizowanego prądu) lub za wolno się obracać. Wiatraki najczęściej pracują w zakresie 6 - 13.5 V. Mając zasilacz 12 V możemy nie uzyskać pełnego potencjału wiatraka. Mając regulator prędkości wiatraka  możemy dobierać prędkość w której jest on najcichszy i nie oznacza to wcale, że ma wtedy najniższe obroty!

Trzeba także pamiętać, że na regulatorze napięcia występują spadki więc wprowadzając do niego 12V do wiatraka może docierać tylko 11 V. Najlepszym rozwiązaniem z regulatorem jest zasilacz 13.5 V. Zbyt duża ilość amperów zasilacza nie przeszkadza, może jedynie spalić wiatrak w razie zwarcia (w najgorszym przypadku wywołać pożar).

Kiedy wiatrak po podczepieniu do grow boxa zaczyna pracować głośno, oznacza to, że rezonuje na obudowę boxa i trzeba go jakoś zamortyzować (śruby którymi go przyczepiamy też mogą potęgować głośność pracy).

Przechodziłem przez to.

 

Zdjęcia będą za dzień-dwa. Nie mam teraz aparatu. Roślinka dziś skończy 7 dzień i zaczyna rozwijać drugie piętro liści. Sprawia wrażenie silnej, szybko pękła, szybko rośnie

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Foto będzie jeszcze dziś :)

Co do światła to wiadomix, że szału nie będzie. Zainspirowałem się fotorelką gdzie na 23 watowej cfl-ce wyrósł całkiem ciekawy krzaczek ze słodkimi topkami. Na własne potrzeby w sam raz.

Doniczka jest mała ponieważ chcę ograniczyć rozrost. Na flo dostanie nawóz naturalny- gnojówkę z mleczy. Czy uważacie, że pomimo tego, że nie chcę żeby urosła zbyt duża powinienem dać większą donicę?

 

I zapraszam wszystkich do mojej fotorelacji- szczególnie tej wyjątkowej (podobno) odmiany.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kolego, jedna roślina to nie duży koszt więc możesz spokojnie zakupić bardzo dobrej jakości podłoże np. 

BIOBIZZ LIGHT-MIX 100% ORGANICZNA ZIEMIA KWIATOWA 20L

Do tego:

BIOTABS ZESTAW STARTOWY

 

Ten zestaw wyjdzie Cie mniej niż 200zł z przesyłką a ziemi i nawozów starczy Ci na 10 takich upraw co chcesz zrobić. Czyli 200zł / 10 = 20zł to koszt jednej uprawy na super podłożu i nawozach. 

Jest to całkowicie bio, nie musisz się przejmować pH ani EC, ziemię używasz do 5 razy tej samej. Zero problemów z rośliną, podlewasz tylko odstaną kranówą.

 

Do tego dorzuć jeszcze jedną energooszczędną i dużo czytaj forum :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeżeli będę miał problem z ph, niedoborami to napewno zrobię następnym razem tak jak sugerujesz Anonymous.

Wybór padł na glebę spotową ponieważ rok temu wyrósł mi na niej praktycznie bez nawozów ponad 2,5 metrowy gigant i wpadłem na pomysł, że w tej glebie muszą być kultury bakterii i odpowiedni skład. Drogie gleby komercyjne są pasteryzowane co zabija całe życie w glebie.

 

gallery_42770_1160_20847.jpg

 

Zdjęcia boxa i roślinki z 6-7 dnia od wyjścia z gleby. Marna jakość bo jeszcze nie mam odpowiedniego aparatu.

post-42770-0-72388800-1431367513_thumb.j

post-42770-0-99035100-1431367520_thumb.j

post-42770-0-88852800-1431367524_thumb.j

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ten zestaw wyjdzie Cie mniej niż 200zł z przesyłką a ziemi i nawozów starczy Ci na 10 takich upraw co chcesz zrobić. Czyli 200zł / 10 = 20zł to koszt jednej uprawy na super podłożu i nawozach. 

Jest to całkowicie bio, nie musisz się przejmować pH ani EC, ziemię używasz do 5 razy tej samej. Zero problemów z rośliną, podlewasz tylko odstaną kranówą.

  :)

Anon a ktoś gdzieś pisał, że na  porcji ziemi z biotabsami można do 5 razy jechać?

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Update. Roślinka ma dziś 10,5 doby od wyjścia z ziemi (poniedziałek wieczór 4.05).  Jest to mój pierwszy Indoor.

Dodałem wiatrak mieszający bo CFL-ki mogły ją trochę przesuszać przez zbyt wysoką temperaturę na szczycie.

Wychodzę także z założenia, że lepiej trochę roślinkę przesuszyć niż przelać więc podlewam ją aż woda wylatuje dnem i czekam aż nie wyczuję palcem willgoci na głębokości około 3 cm. Czyli podlewam co 2-3 dni.

 

Ważna sprawa dla początkujących odrodników-majsterkowiczów. Zwróćcie uwagę na wiatrak mieszający. Wsparty jest o ścianę poprzez grubą elastyczną gumę i także wisi na gumie. Dzięki temu jest prawie bezszelestny.

Wcześniej kiedy opierał się o ściankę bez amortyzacji pracował głośno i było go słychać poza boxem.

Drugi wiatrak wyciągający był na wkrętach i owinięty mocną taśmą samoprzylepną. Żeby pracował ciszej wykręciłem wkręty i wisi na kilku oplotach wzmacnianej taśmy klejącej. Dzięki temu mam ciszę.

 

Dodałem bazylię która wspiera wzrost roślin na zasadzie allelopatii i jeszcze jedną roślinkę która była na przecenie. Roślinki obecnie mają dostatecznie miejsca w boxie dla całej trójki, podnoszą wzajemnie wilgotność i nie są takie samotne :P. Sąsiedztwo też może prowadzić do zwiększonej rywalizacji (bazylia jest o tyle wyjątkowa, że wspiera rozwój okolicznych roślin- naukowo udowodnione).

 

Oto co CFL 23w może zrobić z bazylią (liść dotknął świetlówki)

gallery_42770_1169_51116.jpg

 

 

A teraz roślinka:

gallery_42770_1169_38001.jpg

 

gallery_42770_1169_152217.jpg

 

gallery_42770_1169_111852.jpg

 

gallery_42770_1169_149974.jpg

 

gallery_42770_1169_215153.jpg

 

 

Tu na końcu listka wykazała pewien mało znaczący niedobór lub spalenie od lampy CFL w pierwszych dniach życia:

gallery_42770_1169_63869.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+