Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 150W | Quick One, Diesel, Royal Kush


Recommended Posts

Nasiona: RoyalQueenSeeds : Quick One, Diesel i Royal Kush ( automaty )

Oświetlenie: HPS150W ( SON-T PIA Plus 18000 Lm )

Fotoperiod: 20/4

Box: 0.44m2

Podłoże: ziemia uniwersalna

Nawozy: na chwilę obecną brak

Wentylacja: wlot/wylot 120mm + mieszający 120mm

 

Witam serdecznie.

 

Jako świeżo upieczony użytkownik zakładam swojego pierwszego growlog'a.

Historia zaczyna się od tego, że wraz z żoną stwierdziliśmy że można wrzucić jakiegoś krzaczka na parapet.

Niestety okazało się że nie było tam odpowiedniej ilości światła i kiedy ja byłem w pracy żona miała dyżur przy roślinkach przestawiając donice po mieszkaniu żeby tylko wpadło na nie troszkę światła.

Za namową innych przerobiłem szafę turystyczną na prowizorycznego box'a - prowizorycznego bo mieszkamy w Holandii a w ostatnim czasie zmieniło się kolejny raz prawo ( dosyć zawiła sprawa ) i wolałem nic nie kupować w żadnym growshop'ie a i tam o sprzęt ostatnio ciężko albo strach kupić.

 

HPS'a zamawiałem z Polski więc w oczekiwaniu na jego dostarczenie roślinki dosyć dostały 'po dupie' dlatego są pewnie dosyć mocno upośledzone. Pewnego ranka Quick One leżał złamany jakby coś na niego spadło ale nic takiego się nie stało więc domyślam się że był zbyt słaby i mimo podniesienia go na 'stelażu' nadal umierał aż poszedł w odstawkę - i tu dziwna sprawa, kilka dni temu zauważyłem coś dziwnego w miejscu złamania - wykorzenił się tam więc dorzuciłem ziemi i wylądował pod HPS'em - już jest znacznie lepiej, odżył.

 

Co do boxa - na lepszą folię czekam bo bardzo ciężko ją tu dostać a szczerze powiedziawszy z Polski ściągać to troszkę nieopłacalne. Wiatrak mieszający umieszczony na regulowanym statywie żeby swobodnie móc regulować jego wysokość adekwatnie do wzrostu rośliny.

 

Temperatury wahają się od 26-28.5 w dzień do 20-24 w nocy, tylko w wilgotnością mam problem i jutro jadę kupić wreszcie nawilżacz bo mimo ogromnej ilości kubeczków, tacek i ręczników ledwo dobijam do nieco ponad 60%.

 

Wszystkie roślinki 13-15 dni - pod HPS'em od czwarku wieczora - dał srogiego kopa.

 

A teraz kilka fotek:

 

 Front growboxa:

gallery_42671_1115_156494.jpg

 

 Najsłabszy Quick One z bliska i fotka z 'linijką' 15 dni:

gallery_42671_1115_48675.jpg

gallery_42671_1115_9371.jpg

 

 Royal Kush z bliska i 'linijką' 13dni:

gallery_42671_1115_53053.jpg

gallery_42671_1115_35221.jpg

 

 oraz faworyt Diesel z bliska oraz z 'linijką' 15 dni:

gallery_42671_1115_103582.jpg

gallery_42671_1115_24132.jpg

 

W gratisie dostałem kilka saszetek nawozu ( http://powderfeeding.pl/pl/10-grow-1kg.html ) używać ? Jeśli tak to kiedy ? 

 

Mam nadal problem z podlewaniem - nawet kiedy podlewam co 3-4 dni ziema nigdy nie wysycha, nadal dosyć mokra - kiedy podlewam powinienem podlewać tak, żeby wylewało nadmiar do spodka ?

 

I co najważniejsze - kiedy LST ?

 

Przepraszam za amatorszczyznę - naprawdę się staramy, dlatego też chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi osiągnięciami i wyciągnąć od Was jak najwięcej dobrych rad.

 

Heja!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mają trochę zaległości ale wyglądają zdrowo, pamietaj żeby stawiać roślinki na środku doniczki następnym razem. royal kush i diesel możesz już wyginać. nawóz który masz możesz zastosować według producenta 2,5g-5g na 10L, możesz na pierwsze podlanie z nawozem dać 2,5-3 g żeby sprawdzić jak zareagują 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki serdeczne - zabieram się do LST. Co do środka doniczki - dzięki wielkie, zostałem wprowadzony w błąd bo polecali sadzić z boku właśnie pod LST.

no jeśli wyjmiesz albo przesuniesz  te wanienki to nie ma problemu ;) nie czekaj z lst, możesz jeszcze nadrobić zaległości trochę. sadzenie z boku trochę według mnie jest bez sensu, dużo masy korzeniowej przy ściance doniczki sie robi, ziemia obsychając kurczy się od brzegów i korzenie wysusza

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Super, dzięki za dobre słowa.

 

Mam pytanie co do nawożenia - standardowo robię tak jak inni zalecają - raz woda, raz nawóz. Aczkolwiek mam pytanie co do samych nawozów - może polecicie coś lepszego od tego co posiadam obecnie czy na weg będzie to wystarczające ?

 

No i kolejne pytanie jaki nawóz na flo ? Słyszałem że najlepiej organiczne ale nie wiem co teraz polecacie. Głównie opieram się na ofercie internetowego growshop'u GrowFellas ( http://www.growfellas.com/en/8-nutrients ) ale nie wiem co będzie najlepszym wyborem.

 

I ostatnie już pytanie na teraz - jakie w końcu donice ? Zgłupiałem od wyczytanych informacji 5l, 7l czy 10l. Mam 2x7.2l i jedną nieco większą ale okrągłe. Chciałbym przerzucić się na kwadratowe bo mógłbym bardziej ergonomicznie zagospodarować przestrzeń w box'ie tylko tutaj pytanie jakie najlepiej na automaty ?

 

Heja!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

obecnie testuję nawozy naturalne z alg atlantydzkich Plagrona, nawóz na weg daje radę, niby producent zapewnia że można nawet do każdego podlania stosować, wcześniej testowałem guano pingwina i takie w kit :P możesz zalukać do mnie ;) doniczki 10L na auto powinny wystarczyć, z tego co zauważyłem  ludzie wybierają od 7 do 11 L. sam miałem automaty w 11L. 

p.s.  nawozów jest od groma na pewno coś znajdziesz, poczytaj co dany produkt oferuje itp

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładne daty narodzin odszukane i poprawione - jest chyba nawet lepiej.

 

Co do LST to zrezygnowaliśmy gdyż po próbach ogarnięcia tego tematu z żoną nie wynikło z tego nic dobrego poza 2 dniowym fochem i przy pierwszych roślinkach jesteśmy zbyt zestrachani żeby tego po prostu nie zjebać ;) następnym razem będziemy próbować a mam nadzieję że na tej uprawie dużo się nauczymy - dziś wrzucę fotki co wynikło z naszego molestowania ich.

 

Mam problem z temperaturą i wilgotnością. Temperatura cały czas w granicach 27.5-28.5*C niby okej ale powinna być lekko niższa.

Wilgotność to jakaś tragedia, wrzucony nawilżacz ultradźwiękowy i standardowy zestaw ręcznikowo-butelkowy + inne graty i nie więcej niż 50-60%. Grow stoi w przedsionku do łazienki gdzie wilgotność powinna być okej i temperatura też bo to najchłodniejsze miejsce w domu ( choć i tak w mieszkaniu mam z tym problem bo jest strasznie nasłonecznione ( same ściany mega grzeją ).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+