Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Mały filtr węglowy własnej konstrukcji


lgorek

Recommended Posts

Witam


Z uwagi iż potrzebowałem zrobić wlot powietrza do mojego boxa, a żeby nic nie uciekało na zewnątrz dodałęm do niego filtr. Bo jak wiadomo zapach należy dobrze maskować :).


Na początek nie wiedziałem jak to ugryźć, ale przypomniałem sobie jak kiedyś przy demontażu stergo BMW zostawiłem sobie wentylator bo był ciekawy 12V i dość mocny 4,5W. Jest to wentylator typu Blower czyli taka mała turbina która z większego otworu zasysa do mniejszego przez co ma większe ciśnienie.

filtr (0)


Ale wracając do filtra. Nie wiedziałek jak poradzić sobie z montażem. Na początku mialem podłączyć kawałek węża i aby wtłaczał. Jednak na końcu znalazłem butelkę po jakiś tabletkach i jak się okazało gwint idealnie pasuje do środka otworu wlotowego.


filtr  (1)

filtr  (2)


filtr  (3)

filtr  (4)

Po przecięciu go na dwie części nawinąłem 2,5razy filtr węglowy okapowy na niego, jego szerokość była 18cm. Aby całość się nie rozwaliła poprostu zszyłem całość nitką czarną oraz końce tak samo ścisłem nitką.


filtr  (5)

filtr  (6)


filtr  (7)

filtr  (8)


Wentylator jest zasysający do środka a filtr dodałem tylko po to aby przypadniem kiedy będzie wyłączony nie wychodził zapach poza box. Możeliwe że dodatkowo jak będę miał dostęp to wypełnie go granulatem węgla aktywowanego. Prawdopodobnie zastosuje drugi taki sam wentylator aby wyciągał powietrze ze środka a tym samym wyrównał w nim ciśnienie.




Całość bardzo małym kosztem, bo wszystko miałem na miejscu. Jednak jakby ktoś chciał zrobić samemu to:

- wentylator +/- 30-50zł

- filtr węglowy 15zł

- buteleczka - gratis zawsze się coś znajdzie

- trochę wolnego czasu :) bezcenne




 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

bardzo ladnie pomyslane :)napewno kazdemu kto ma szafke jakas mniejsza i ma dylemat z zapachem, to sie ladnie przyda. Fajny wentylator promieniowy, nie wiedzialem ze sa takie male. One maja wieksze ciesnienie jak osiowe dlatego ladnie sie nadal ten Twoj wentyl. Mam nadzieje ze ktos kiedys pokaze jak zrobic to na osiowych wentylach komputerowych, zeby to jeszcze chodzilo i bylo sprawne :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+