Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Marihuana, a nadciśnienie tętnicze


kepil

Recommended Posts

Witam.Mam 17 lat i stwierdzono u mnie nadciśnienie tętnicze.Pewnego dnia po kilku dobrych melanżach zaczęła mnie bolec głowa.Myślałem , że to chwilowe i bagatelizowałem sprawę, ale ból nie przestawał.Udałem się do lekarza , pani doktor zapytała co mi dolega, zmierzyła ciśnienie, zapisała witaminę magne b6 i kazała przyjść do kontroli za kilka tygodni.Gdy ból głowy minął , za jakiś czas znów zacząłem jarać , czasami na zejściu miałem bóle głowy, ale z czasem całkiem to ustało.Pewnego dnia podczas domowej kontroli ciśnienia miałem wysokie tętno.Utrzymywało się ono przez kilka dni, a ciśnienie wahało się w górnych granicach normy.Poszedłem z tym problemem do innego lekarza , zrobił mi EKG serca i powiedział , że nie widzi w tym nic niepokojącego, zalecił mi kontrole ciśnienia, zażywanie magne b 6 , jeść dużo ryb i uprawiać więcej sportu, spacerować itp.Po dwóch miesiącach zgłosiłem się na kontrole, pan doktor zobaczył kartkę z ciśnieniem i zauważył ze waha się ono w górnych granicach.Zalecił dalsze spacerowanie i zgłoszenie się do kontroli za kilka miesięcy, jeżeli nic się nie zmieni , zostaną wprowadzone leki na rok, jeżeli to nic nie zmieni nawet do KOŃCA ŻYCIA ! Kompletnie nie wiem co dalej robić ..

Po przedstawieniu mojej historii , ma kilka pytań:

Czy po zaprzestaniu palenia mj dolegliwość ustąpi ?

Jakie mogą być tego skutki?

Powiedzieć lekarzowi, że palę ?

Miał ktoś podobna historię ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze nie pal bo mj podnosi cisnienie tętnicze jezeli bez palenia masz wysokie to palenie napewno podnosi je jeszcze bardziej a po za tym masz 17 lat twój organizm sie jeszcze rozwija więc nie dawaj mu w pi**e teraz bo problemy mogą zostac ci juź na całe zycie jesli chcesz to powiedz lekarzowi ze palisz ale on ci powie to co ja ze lepiej jak bys nie palił jak palisz szlugi to tez je odstaw bo palenie papierosów tez podnosi cisnienie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze nie pal bo mj podnosi cisnienie tętnicze jezeli bez palenia masz wysokie to palenie napewno podnosi je jeszcze bardziej a po za tym masz 17 lat twój organizm sie jeszcze rozwija więc nie dawaj mu w pi**e teraz bo problemy mogą zostac ci juź na całe zycie jesli chcesz to powiedz lekarzowi ze palisz ale on ci powie to co ja ze lepiej jak bys nie palił jak palisz szlugi to tez je odstaw bo palenie papierosów tez podnosi cisnienie

Papierosów nie pale , tylko alkohol i mj.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja miałem nadciśnienie przez całe gimnazjum zawsze się mnie pytali czy coś pale itd. ale wtedy nic nie paliłem jeszcze :D Ale wracając to tego nadciśnienia to łatwo jest je przywrócić do normy tylko trzeba chcieć. W liceum postanowiłem sobie że zbije ciśnienie bo po prostu zacząłem się bać o zdrowie. Zacząłem ćwiczyć na siłowni i starałem się unikać bardzo tłustych potraw nie wiem czy minęło pół roku i nadszedł czas na badania i co hehe zdziwiłem się ciśnienie było dwukrotnie niższe a na dodatek kolejne badania miałem miesiąc później i wtedy dwukrotnie wyszło mi ciśnienie 120/80 więc idealne mało kto miał w klasie takie wyrównane ciśnienie :D dlatego jak się czegoś bardzo chce to się uda. Ruch to zdrowie pamiętaj!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A ja mam takie pytanie (raczej nie związane z tym tematem, ale nie chcę już nowego zakładać ;]) jak jest z wątrobą a mj? Mam chorą wątrobę (WZW typu B ) od pewnego czasu palę okazjonalnie mj i na razie nie zauważyłem nic niepokojącego (nie odczuwam bólu wątroby ani nic w tym stylu tak jak jest to czasami po alkoholu) czy mj ma jakiś zły wpływ na wątrobę, czy wręcz odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja miałem nadciśnienie przez całe gimnazjum zawsze się mnie pytali czy coś pale itd. ale wtedy nic nie paliłem jeszcze :D Ale wracając to tego nadciśnienia to łatwo jest je przywrócić do normy tylko trzeba chcieć. W liceum postanowiłem sobie że zbije ciśnienie bo po prostu zacząłem się bać o zdrowie. Zacząłem ćwiczyć na siłowni i starałem się unikać bardzo tłustych potraw nie wiem czy minęło pół roku i nadszedł czas na badania i co hehe zdziwiłem się ciśnienie było dwukrotnie niższe a na dodatek kolejne badania miałem miesiąc później i wtedy dwukrotnie wyszło mi ciśnienie 120/80 więc idealne mało kto miał w klasie takie wyrównane ciśnienie :D dlatego jak się czegoś bardzo chce to się uda. Ruch to zdrowie pamiętaj!

Własnie, lekarz kazał mi zrobic szereg badań rożnego typu i wykazały one , że mam za wysoki holesterol.Zakazał mi jedzenia tłustych potraw.

Dzieki za optymistyczną wypowiedź , na pewno postaram sie cos zrobic w tym kierunku i wezme sie za sport :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+