Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LST - Low Stress Trening - Zrozumienie sztuki


badgrass

Recommended Posts

Ostatnio przeczytałem ten artykuł o lst
Understanding the Art of LST - Before You Look at Any Pics, Read This First
stwierdziłem że to bardzo dobry opis na temat techniki LST i wart jest przeczytania. Tak więc postanowiłem przetłumaczyć aby wszyscy użytkownicy mogli z tego skorzystać. Na pewno znajdą się błędy w tłumaczeniu gdyż nie znam angielskiego perfekcyjne, ale myślę że wspólnie z wami uda się przetłumaczyć 100% treści. Więc do dzieła:

Po pierwsze chciałbym podziękować twórcą potężnego tematu o LST rozpoczętego przez Caprichoso, jest to bardzo pouczające i oprawione wspaniałą kolekcją zdjęć przedstawiającą proces LST.

Nie tak dawno nawet nie wiedziałem co to LST i dopiero zacząłem poszukiwania na ten temat. Teraz jednak okazuje się, że niektóre z ostatnich komentarzy (i niektóre starsze komentarze), świadczą o nieznajomości podstaw techniki LST. Więcej niż kilka osób tylko naśladuje to co widzi na zdjęciach i mówi "WOW! To naprawdę zadziałało"

Mam nadzieję że ten post (wraz z badaniami jakie przeprowadziłem) pomoże zrozumieć niektórym ludziom kilka rzeczy w kwestii LST. Istnieje wiele informacji na ten temat ale sprowadzają się tylko do zdjęć i wykresów. Jeżeli rozumiesz co to jest LST i co robisz podwiązując roślinę, będziesz wiedział kiedy i jak stosować LST dla twoich roślin.

Jeżeli zrozumiesz dlaczego i jak działa LST, to nie będziesz potrzebował nawet zdjęć aby go wykonać.

Tak więc zaczynamy Panie i Panowie, na początek zamieszczę trochę informacji i wiedzy naukowej z różnych źródeł i artykułów.

Sztuka LST

Czym jest LST ?
Dlaczego LST działa ?
Jak działa LST?

W oparciu o te informacje, powinieneś być w stanie przeprowadzić LST, a także dowiedzieć się jak polepszyć swoje trening. Zamiast patrzeć na zdjęcia i z nich uczyć się LST, będziesz ich używał jako przykładów jak robić LST.

Czym jest LST ?
LST oznacza low stress trening, czyli nisko stresujący trening.

Jeśli chodzi o uprawę marihuany, LST odnosi się do określonego rodzaju nisko stresującego treningu. Wydaje się z zewnątrz (dla niewprawnego oka) że trening roślin jest to proste nauczanie roślinki aby rosła niska i miała duże kwiaty. Tak naprawdę to jest bardziej skomplikowane.

Topping roślin (lub po prostu ucinanie) jest w rzeczywistości wykonywane z podobnych powodów co LST. Nawet jeśli są to zupełnie inne metody. To też jest forma treningu (wysoko stresująca).

Wielu z was może myśleć "topping i LST nie są nawet podobne do siebie. Piszesz steki bzdur. Kończę czytać ten post."

Cóż, zostań chwilę ze mną, a wszystko Ci wytłumaczę.

Dlaczego LST działa ?

Jedna z pierwszych rzeczy, jaką musisz zrozumieć w LST: auksyny."

 

Jeśli ich nie rozumiesz, to wtedy tylko podwiązujesz swoje rośliny tak aby wyglądały jak rośliny na zdjęciach.

Auksyny są to hormony roślinne, które współdziałają z innymi hormonami tworząc "układ nerwowy" najprościej tłumacząc. Auksyny sterują niemal wszystkimi aspektami wzrostu roślin.

Auksyny są używane, aby promować wzrost. Przeprowadzone badania (w latach 50, w co wierzę) wskazywały że poziom auksyn ma wpływ na płeć roślin. Niektóre badania wykazały również że poziom auksyn odgrywa dużą rolę w dojrzewaniu kwiatów.

Przede wszystkim auksyny w marihuanie, są odpowiedzialne za produkcję bocznych pąków wzdłuż głównego pędu rośliny. Przypadkiem kiedy usłyszymy coś co brzmi jak: "to wyrosło przypadkowo" kiedy roślina została ranna lub przycięta.

Z LST nie jest to takie proste jak: "zrobić więcej auksyn. planty wyrosną duże."

Więc dlaczego mamy uczyć się o auksynach skoro nie będziemy wytwarzać ich więcej ? Mam na myśli że więcej znaczy lepiej jeśli chodzi o marihuanę.

Cóż, nie w tym przypadku. Ta część jest bardzo ważna więc zapamiętaj: auksyny są najbardziej skoncentrowane (i zsyntezowane) w kierunku wierzchołka pączka lub końcówki roślin która jest najbliżej światła. Reszta rośliny może wytwarzać auksyny ale komórki muszą być zmuszone aby to robić. Teraz gdy auksyny są niezbędne dla wielu aspektów wzrostu, hamują również dostarczanie hormonów głównemu szczytowi. Wytworzą się nowe pączki które będą konkurować z głównym.

Mówiąc prościej:
Roślina jest bardzo szczęśliwa, posiada główny szczyt (pączek) i próbuje go wyciągnąć jak najbliżej źródła światła. Utrudnia to pozostałym dolnym szczytom wzrost ku górze.

Jeśli nadal jesteście trochę zdezorientowani, pomyślcie o zdjęciach drzew i obrazie wzrostu tych, które mają kształt stożka. Pracują one aby pączek piął się wyżej nieba.

Teraz, gdy już wiecie co to są auksyny i jak bardzo ważne są do wzrostu gospodarczego marihuany, można zacząć rozumieć jak działa LST.

Jak działa LST ?

To jest ten moment gdzie wiele osób powie: "Topping i LST nie są nawet podobne. Piszesz bzdury."

Kiedy usuwasz szczyt rośliny (ten najbliżej światła) gdzie większość auksyn jest skoncentrowana i zsyntezowane. Wiadomo że wysoki stres (high stress) wytwarza nowe pędy, wzdłuż macierzystych, które to będą rosnąć tak aby dostać się jak najbliżej światła i stać się głównym topem (apical bud).

LST przyczynia się do pobudzenia wzrostu gospodarczego na dole, przez zwodzenie roślin (podwiązywanie) zamiast przycinania ich. W przyrodzie jeśli coś się stanie z rośliną i pączek który jest najbliżej światła zostanie zablokowany, będzie próbowała jakoś się poruszyć. Jeżeli nie będzie mogła tego zrobić to w efekcie wzrost wzdłuż pnia będzie niższy, a roślina spróbuje aby inny odrost zaczął wzrost w kierunku światła.

Kiedy zrobisz LST, przywiązujesz planta jak najniżej ziemi, wtedy jego system gubi się. Wyprodukuje auksyny które będą kierować się w stronę światła. Ponieważ roślina nie może już odbierać światła przez główny szczyt, gdyż jest podwiązana ku ziemi, wysyła wówczas auksyny aby tworzyły nowe pędy i nowe szczyty wierzchołkowe (roślina chce przetrwać).

Niektórzy ludzie kontynuują trening gdy roślina jest starsza, lecz powinni to robić na samym początku jak roślinka jest młoda i auksyny wędrują od korzeni przez wszystkie piętra rośliny. Dalsze szkolenie jest proste, ponieważ jak widzisz na załączonych obrazkach, każdy wierzchołek można zmusić do wytwarzania nowych w dalszej części łodygi. Za każdym razem gdy podwiązujesz planta w dół, roślina daje się oszukać. Gdy tylko zastosujesz ten trening, roślina będzie wypuszczać nowe pędy które będą kierować się w kierunku światła, gdy nowe pędy podwiążesz w dół pod kątem 90 stopni (lub blisko niego) wyśle ona auksyny ponownie. To można kontynuować w nieskończoność.

Teraz gdy już wiesz jak działa LST, nie potrzebujesz nawet patrzeć na obrazki. Po prostu wiedz że trzeba oszukać roślinę, aby sprawić by najwyższy szczyt nie był już najwyższy. To jest takie proste, a zarazem skomplikowane.

Więc czego nauczyliśmy się tutaj ?
1)LST może być wykonane na każdej roślinie marihuany
2)LST jest kolejnym sposobem na zmianę/stymulację dodatkowych hormonów wzrostu, podobnie jak inne techniki treningów.
3)LST jest nisko stresującym treningiem
4)Znajomość działania auksyn pomoże zrozumieć LST
5)Jest wiele materiałów dostępnych na ten temat, ale są one zawarte w książkach i jeżeli naprawdę chcesz zrozumieć jak działają auksyny w marihuanie, musisz sięgnąć dalej niż Wikipedia

Mam nadzieję, że te informacje okażą się pomocne wszystkim tym którzy chcą wiedzieć co to jest LST,jak działa oraz kiedy najlepiej je wykonywać.

Jeszcze tylko jedna wskazówka: używajcie izolowanych przewodów gdyż są łatwe w kształtowaniu i nie trzeba robić węzłów.
Oto kilka przykładów mojego własnego LST:
57386dorothyweek3-4.JPG
57386gemmaweek3-5.JPG
57386dorothyweek3-3.JPG

Jest to przetłumaczona całość artykułu o LST ze strony icmag.com

 

Mam nadzieję że artykuł się przyda.

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dużo jest do poprawiania ;) Sprawa wygląda tak: albo możesz tłumaczyć "słowo w słowo", albo tak "by ładnie brzmiało". Najlepiej znaleźć złoty środek. Zwracam uwagę na część błędów z początku tekstu, załączam też propozycje poprawy ;)

w wątku LST szkolenia, są podstawowym brakiem zrozumienia techniki LST
w wątku o treningu LST, świadczą o nieznaniu podstaw techniki LST.
Więcej niż kilka osób tylko naśladowało zdjęcia i mówiło "WOW! To naprawdę działa"
Więcej niż kilka osób naśladuje to, co widzi na zdjęciach i mówi "WOW! To naprawdę zadziałało!"
jeśli chodzi o LST
w kwestii LST
co robisz ingerując w roślinę
co robisz podwiązując roślinę.
Więc Panie i Panowie, zebrałem tutaj trochę informacji i nauki z różnych źródeł i artykułów.
Tak więc zaczynamy, Panie i Panowie, na początek zamieszczę trochę informacji i wiedzy naukowej z różnych źródeł i artykułów.
Zamiast patrzeć na zdjęcia nauczysz się się LST, będziesz używał zdjęć jako przykładów jak robić LST.
Zamiast patrzeć na obrazki i z nich uczyć się techniki LST, będziesz ich używał jako przykładów użycia tej techniki.
Jeśli chodzi o uprawę marihuany, LST odnosi się do określonego rodzaju szkolenia, niski stres. Wydaje się że zewnątrz (i dla niewprawnego oka) że ten trening roślin jest to proste nauczanie roślinki aby rosła niska i miała duże kwiaty. jest to o wiele ważniejsze i ma lepszy udział niż to.
W uprawianiu marihuany LST odnosi się do określonego rodzaju nisko stresującego treningu. Wydaje się z zewnątrz (dla niewprawnego oka), że "trenowanie" rośliny to po prostu nauczanie jej, aby rosła niska i miała dużo topów. Tak naprawdę to jest bardziej skomplikowane.
To też jest forma treningu (wysoki stres).
To też jest forma treningu (wysoko stresująca).
Jedną z pierwszych rzeczy jaką musisz zrozumieć w LST są: auksyny.
Jedna z pierwszych rzeczy, jaką musisz zrozumieć w LST: auksyny."
Jeśli ich nie rozumiesz, to tylko poprowadź swoje rośliny aby wyglądały tak jak rośliny na zdjęciach.
Jeśli ich nie rozumiesz, to tylko podwiązujesz roślinę sznurkami tak, by wyglądała jak inne planty na zdjęciach.

To jest prawie połowa tłumaczenia, została druga, ale z tego co mi się wydaje w tej drugiej jest więcej błędów ;) Jak znajdę chwilę dzisiaj to dopiszę więcej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Przydatny artykuł! Gdy zrozumiesz roślinę i sposób w jaki się rozwija łatwiej jest manipulować jej kształtem/plonem. Przy profesjonalnym lst można wycisnąć z rośliny maksymalne zbiory. aż mnie korci żeby wykiełkować kolejnego automata od Kannbii

mają 2msc growa więc na ok 8-10l donicy można zrobić zajebiste lst.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Vove to co powiedziałeś nie jest odpowiedzią :) Ten ostatni obrazek może być troche mało intuicyjny. Wynika z niego że jak pojawi się 3 piętro to wiążemy szczyt w jedną stronę a dół głównej łodygi w drugą stronę. Jak wyjdą ze związania to trzeba je znowu (wtedy już jest trudniej). Potem przywiązujesz krzaczek tak że jak spojrzysz od góry to główna łodyga tworzy spirale

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+